Search
× Search
For Boat_2024_TOP
Větrný víkend na Jadranu
Daniel Vodička
/ Kategorie: Počasí

Větrný víkend na Jadranu

Počasí na Jadranu bude o víkendu bouřlivé. Přes střední Jadran bude přecházet střed tlakové níže a vítr bude dosahovat až 60 uzlů v poryvech. Výška vln na otevřeném moři bude dosahovat 4 metrů.

Tlaková níže začne přecházet přes Jadran v noci na sobotu. Na severu Jadranu až po Rogoznici, respektive po mys Ploča, u kterého se mění počasí, bude foukat bóra, jižně od Visu se vítr bude stáčet z východu na jugo. Bóra by v pátek večer měla dosahovat k 50 uzlům pod Velebitem, jugo by na otevřeném moři jižně od Dubrovníku mělo šplhat nad 40 uzlů.

Zdroj Windy

Zdroj Windy

Noc z pátku na sobotu
Již během noci se bóra roztáhne na téměř celé chorvatské pobřeží a jugo na otevřeném moři zesílí na 50 uzlů.

V sobotu během dne přesáhne bóra pod Velebitem 60 uzlů, jinde na pobřeží to vypadá do 45 uzlů v poryvech. Jugo vydrží na jihu u Mljetu, Korčuly a Lastova. Střed tlakové níže se bude během soboty vyplňovat a vítr bude od jihu slábnout a stáčet se na jihozápad. Bóra vydrží od Rogoznice severně.

Zdroj Windy

Zdroj Windy

Neděle
V první půlce noci na neděli bude bóra na severu Jadranu ještě dosahovat až k 60 uzlům, během nedělního dopoledne poryvy zeslábnou na 40 uzlů. V noci na pondělí bóra znovu zesílí v poryvech nad 40 a na jižním Jadranu bude znovu foukat jugo. Situace se stabilizuje až v noci na úterý.

Pokud byste navzdory předpovědi chtěli zamířit na Jadran a zajímala by vás teplota moře, tak stále je to na rychlé koupání. Místy.

Komiže, Hvar, Split – 16°C

Dubrovnik, Mljet – 15,7°C

Božava – 15°C

Zadar – 12,9°C

Crikvenica  - 11,8°C

479
Na horu