Search
× Search
Větrný týden v Chorvatsku
Daniel Vodička
/ Kategorie: Počasí

Větrný týden v Chorvatsku

Vyrážíte-li dnes do Chorvatska na loď, připravte se na to, že počasí bude v příštím týdnu živější a bude vyžadovat pečlivé studium předpovědí. V noci z úterka na středu to dokonce severně od Zadaru vypadá na vítr o rychlosti až 40 uzlů.

V sobotu a v neděli je možné očekávat jen slabý vítr. Během pondělka by mělo pomalu zesilovat jugo, V noci by na severu Jadranu mohlo podle dnešních údajů dosahovat až 30 uzlů. Během dne v úterý zeslábne. Večer nejspíše bude přecházet studená fronta. Jugo nejprve zesílí, přijdou bouřky a v nich by mohl vítr sílit až na 40 uzlů severně od Zadaru. Ve střední a jižní Dalmácii by mělo vydržet jugo, místy až 30 uzlů. Dynamická situace vydrží během celé středy, jugo v jižní Dalmácii, na zbytku pobřeží západ a severozápad, který se během dne stočí na tramontanu (N vítr) a v Kvarneru dokonce na bóru. V noci na čtvrtek by měla bóra o rychlosti až 35 uzlů zasáhnout celé pobřeží.

Jde o předpověď z dnešního dne. V delším časovém výhledu se může měnit. Je ale třeba počítat s tím, že situace bude dynamická a bylo by dobré tomu uzpůsobit také plán plavby.

974
Na horu