Search
× Search
Vendée Globe bez Banque Populaire
Daniel Vodička
/ Kategorie: Zajímavosti, Vende Globe

Vendée Globe bez Banque Populaire

Rozruch, který rozpoutala francouzská jachtařka Clarisse Cremer, vyústil v neúčast Banque Populaire ve Vendée Globe. Sponzorovi, který se věnuje jachtingu už 30 let, nezbylo nic jiného, než z příštího ročníku závodu vycouvat.

O tom, že kvalifikace na Vendée Globe nejde příliš dohromady s mateřstvím, jsme psali. Čerstvé mamince Clarisse Cremer se nelíbilo, že Banque Populaire nechce pokračovat ve spolupráci s ní proto, že se zdá účast ve Vendée Globe 2024 nejistá. Zájem o Vendée Globe je velký a je možné, že zájemců o start bude více než míst na startu. Pak se bude rozhodovat podle toho, kdo bude mít najeto více mil v závodech. Protože Clarisse se rozhodla vypadnout z kolotoče na 2 roky (rok těhotenství, rok doma s potomkem), zdálo se populární bance, že by to nemuselo vyjít. Cena za tento pokus by však byla vysoká. Tým kupoval loď Apivia, která je jedna z nejrychlejších minulé generace. Koupě lodě, příprava, tým, příprava závodníka, to jsou miliony euro.

Sponzor se tedy rozhodl místo Clarisse Cremer vsadit na někoho jiného (jméno není známo). Cremer vyšla s celým příběhem na veřejnost. Že pravidla soutěže znevýhodňují mladé maminky, že jí sponzor nechal na holičkách. Ve Francii to vyvolalo pobouření, že pravidla diskriminují…

Výsledkem bouře, kterou mladá maminka spustila, je, že sponzor oznámil, že se nezúčastní příštího ročníku Vendée Globe. Koneckonců nemohl jinak. Ustoupit Cremer nemohl a pokračovat s někým jiným kvůli vzniklé hysterii nešlo. Cremer tak zničila Vendée Globe nejen sobě, ale i svému následovníku. To je výsledek jejího povyku.

Image
Na celé věci mi přijde absurdní, že na jedné straně je dožadování se rovných pravidel pro ženy a muže a na straně druhé pak požadavek na jiná pravidla pro ženy. Pravidla pro zajištění účasti ve Vendée Globe byla jasná od začátku. Byla stejná pro všechny zájemce. Clarisse se svobodně rozhodla, spojit Vendée Globe s mateřstvím, sponzor se stejně svobodně rozhodl, že vsadí na někoho jiného. Na někoho, pro koho bude účast ve Vendée Globe na prvním místě. Diskriminaci v tom nevidím žádnou. Pokud tedy není diskriminací to, že ženy mohou rodit děti...

714
Na horu