Velryba u Visu
Velryba, která byla před pár dny spatřena u Mljetu, se dnes pohybuje v okolí Visu. Tvor svojí velikostí zastíňující všechny další obyvatele Jadranu, byl dnes natočen a zdokumentován.
Vzhledem k tomu, že o velrybách víme jen to, že jsou veliké, nedovolíme si určit, o kterého ze skupiny mořských tlustokožců se jedná. To ale jistě pozná někdo z našich čtenářů.
Pokud tedy dnes vyplouváte ze Splitu a okolí a míříte k Visu, mějte oči na stopkách. Možná uvidíte, co jste ještě neviděli.
Za instalaci kytovce do vod nedaleko splitského letiště bychom rádi poděkovali Chorvatskému turistickému sdružení, které se snaží pro úspěšnou sezónu udělat první i poslední.
1157
Související články
Jachta se ztratila, uplula 30 mil a byla znovu nalezena
Jachta se ztratila, uplula 30 mil a byla znovu nalezena
V neděli kolem 8. hodiny večerní zakotvil polský jachtař svoji 66 metrů dlouhou jachtu v zátoce Zaglavak u Trsteniku na Pelješacu. O hodinu později byla jachta pryč. Nalezena byla druhý den na Lastovu.
Provoz v Chorvatsku houstne, bude to dlouhá cesta
Provoz v Chorvatsku houstne, bude to dlouhá cesta
Páteční provoz na chorvatských dálnicích houstne. Ve směru k moři i od moře. Kde najdete informace?
Plavba před vámi a strach z přístavů?
Plavba před vámi a strach z přístavů?
Bojíte se manévrů v přístavech? Co když bude foukat? Jak zajedu k benzínce? Hlavně nenamotat mooring!