Search
× Search
Velikonoční regata v novém! Oprava
Daniel Vodička
/ Kategorie: Velikonoční regata

Velikonoční regata v novém! Oprava

Nejoblíbenější česká offshore regata, která je každoročně pro část jachtařské veřejnosti vrcholem sezóny, se pojede na nových lodích. A nebudou to lodě jen tak ledajaké. Organizátoři oznámili angažování flotily zbrusu nových jachet Persico Fly40. Plavba do Dubrovníku se zkrátí ze dnů na hodiny.

Bude to velký skok nejen pro Velikonoční regatu, ale i pro český a potažmo i světový jachting. První amatérská offshore regata, která bude odjeta na foilujících jednotrupých lodích. Průměrné rychlosti stoupnou z 6 uzlů na 30 – 35 uzlů dle rychlosti a směru větru.

Jachty Persico Fly40 jsou 40 stop (11,8 m) dlouhé lodě s foily, které připomínají zmenšené stroje z posledního Amerického poháru AC75. Výtlak je pouhých 1600 kg, šířka 3,4 metru. Persico Fly40 se zvedá na foily od 7 uzlů větru. Posádku bude tentokrát tvořit 5 osob. Nepočítá se již s ubytováním na lodi, startující týmy si pronajmou apartmány na Murteru.

Za příznivých podmínek bude první etapa do Dubrovníku trvat 4 hodiny. Proto dojde k drobné změně. Zastávka ve starobylém městě bude vynechána a po obeplutí ostrůvku Sv. Andrija se pojede nazpět na Murter, kde bude cíl. Důvodem je mimo jiné i to, že se organizátorům nepodařilo v Chorvatsku angažovat pořadatelský motorový člun, který by stihl doplout do Dubrovníku před startovním polem. Předpokládá se, že poslední jachty proplují cílem u Murteru v neděli před 22:00. Druhý den bude volno a na zbytek týdne jsou naplánované turistické jednodenní plavby do Vieste a Benátek a dvoudenní plavba na Korfu a zpět.

Podmínkou účasti v závodu bude alespoň jeden držitel průkazu LAPL(A) na palubě. Nemusí se jednat o skippera.

Oprava a omluva redakce

Omlouváme se čtenářům za chybu, která nastala v redakci Lodních novin. Na stole se nám pomíchaly dva redakční materiály. 

Příští ročník Velikonoční regaty se nepojede na jachtách Persico Fly40. Závod nebude mít jen jednu etapu a po dojetí do cíle nejsou naplánovány jednodenní výlety do Vieste a do Benátek a dvojdenní výlet na Korfu. Pro účast na startu není třeba průkaz LAPL(A). Příští ročník se s největší pravděpodobností nepojede rychlostí mezi 30 a 35 uzly. 

Za chybu v práci s materiály se omlouváme. 

 

1710
Na horu