Search
× Search
Velikonočka týmu Giulia
Daniel Vodička
/ Kategorie: Velikonoční regata

Velikonočka týmu Giulia

Dostali jsme zprávu od principála týmu Giulia Johana Hirnšala. Mnohé překvapila nepovedená první etapa Giulie. Tady je vysvětlení…

Letošní Velikonoční regata pro tým Giulia nedopadla bohužel tak, jak tipovala většina z diváků. Jsme zklamáni svým výsledkem a zároveň nás mrzí, že vy jste přišli o možnost vyhrát nějakou skvělou cenu od Helly Hansen.

Při první etapě do Dubrovníku nám v úvodu přálo štěstí. V první půli jsme si vedli dobře a po těsném projetí kolem ostrova Vis jsme se podruhé dostali do těsného vedení. Nicméně vítr si poté znovu pohrál s pořadím a my jsme museli bojovat o vedení znovu. Bouřky, deště a nestálý vítr nás letos potrápily a zavedly náš tým jinam, než jsme chtěli. A tak to nakonec lepší než 22. místo v cíli být nemohlo.

Sebrat se a znovu bojovat

Museli jsme z ramen shodit deku nezdaru a připravit konzervativnější strategii na cestu zpět. Startovalo se opět za nulového větru. Strategie byla jasná - držet se blízko ostrova, s přicházejícím větrem se udržet vedoucí skupiny a poté vyčkat na správnou příležitost. U ostrova Lastovo jsme splnili cíl, který jsme si předsevzali, a to být blízko vedoucí skupiny. U Visu už to bylo 5. místo v pořadí. Následné bouřky s deštěm a kroupy rozhodly o tom, že jsme odjížděli na druhém místě a započali pokus o zkrácení náskoku vedoucí posádky, která v té době jela už 5 mil před námi… v cíli byl jejich náskok náskok už jen 0,3 míle a my byli nakonec spokojeni.

Celkové 10. místo bylo jen potvrzením toho, že Velikonoční regata je vyrovnaným závodem, který je plný zvratů a při kterém potřebujete i kus štěstí. Offshore je prostě takový. Tím je pro mnohé přitažlivý. Už teď se těšíme na příští rok.

 

 

5125
Na horu