Search
× Search
Ve Středomoří je škaredě
Daniel Vodička
/ Kategorie: Počasí

Ve Středomoří je škaredě

Tlaková níže se středem nad Tyrhénským mořem, silný mistrál v západním Středomoří, severovýchod v Ligurském moři, jih v Jónském, jugo na jihu Jadranu a silná bóra na zbytku Jaderského moře.

Ve Středomoří máme krásnou, i když nepříliš hlubokou tlakovou níži, kolem které se vítr, přesně podle pravidel, točí jako na kolotoči. Teplá fronta je nad Jadranem, studená dnes přecházela přes Maltu.

Zdroj Windy

Zdroj Windy

Sobotní odpoledne bude velmi větrné v téměř celém Středomoří.
V západním Středomoří by měl severní vítr dosahovat rychlosti 50 – 60 uzlů v poryvech. Severovýchod v Ligurském moři by měl vrcholit na 45 uzlech. Jižní vítr v Jónském moři by měl šplhat ke 30 uzlům. Na Jadranu by bóra měla dosahovat v poryvech 50 uzlů.

Nejvyšší vlny 5 – 6 metrů vysoké by se měly vyskytovat východně od Španělska. Na Jadranu se budou vlny zvyšovat směrem k italskému pobřeží, kde by na severu měly přesahovat 3 metry.

	Zdroj Windy

Zdroj Windy

Vlny v sobotu odpoledne.
Tlaková níže se bude prohlubovat ještě zítra. Vítr zesílí v Tyrhénském a Jónském moř. Situace se místy zlepší v pátek, ale v západním Středomoří vydrží silný mistrál a vlny narostou až nad 7 metrů.

O víkendu pak bude extrémně větrno v téměř celém Středomoří.

465
Na horu