Search
× Search
Ve Skradinu vyroste nové nábřeží
Daniel Vodička
/ Kategorie: Kam jet, Zajímavosti

Ve Skradinu vyroste nové nábřeží

Ve Skradinu na řece Krce se začalo s budováním nového nábřeží. Jeho součástí budou 4 mola, která vytvoří stání pro 8 turistických lodí. Práce by měly být hotové do 5 měsíců.

Příjemně omšelé nábřeží lemované starými morušemi je pryč a místo něj bude v létě na turisty čekat nové, nablejskané, rovné a pravoúhlé.

Foto 3d Modus / Grad Skradin

Foto 3d Modus / Grad Skradin

Druhý břeh se ztrácí v nedohlednu...
Dalo se to čekat, ale mě vlastně zaujalo něco jiného. Podívejte se na vizualizace architektonického studia 3d Modus. V první řadě je zajímavá perspektiva na jejich studiích. Od nábřeží ve Skradinu ke kopcům na druhém břehu Krky je to méně než 300 metrů. Na studii to však vypadá, že jsou protější břehy mnohem dále, na první pohled se zdá, jako by šlo o druhý břeh Prokljanského jezera.

Druhou věcí je katamaran, který najel až k nábřeží na plachty. Nebo plachty u mola suší? Vím, že jsem šťoura, ale vypadá to, že realita je pro architekty málo barvitá, tak si ji nafoukli. Na obrázku to pak lépe vypadá.

Trocha stesků…

 

Foto 3d Modus / Grad Skradin

Foto 3d Modus / Grad Skradin

V realitě bude prodírání se mezi turisty výrazně kontaktnějším sportem.
Nové nábřeží dále navýší kapacitu Skradinu. Malebné městečko bude ještě o něco více připomínat Staromák pod orlojem, když bijí poledne. Je to škoda, ale je to pochopitelné. Dělat cokoli jiného je stejné, jako mít řeku plnou zlata a nevzít si pánev a nerýžovat.

Skradin je turistickou atrakcí prvního řádu a už nikdy nebude vypadat, jako před 20 lety, kdy šlo i v sezóně o ospalé městečko s cukrárnou, kavárnou, konobou a trafikou. Dnes jde o místo, kterým se každý den převalí hordy řvoucích nájezdníků, hledajících krámky s autentickými cetkami turistického charakteru. Nové nábřeží bude znamenat jen lepší využití prostoru. Zkapacitnění možností daných přírodou. Prostě jen ještě více peněz díky většímu množství vodopádůchtivých barbarů.

2768
Na horu