Search
× Search
Vánoční dárky pro jachtaře
Daniel Vodička

Vánoční dárky pro jachtaře

Lodní noviny mají jako vždy připravenu celou řadu dárků pro jachtaře a spolu s nimi i vánoční dárkové poukazy. Využijte příležitosti a rezervujte si pro své blízké poslední volná místa na jarních kurzech přístavních manévrů na jednotrupé lodi, na katamaranu, na kurzu trimu, na kurzu přístavních manévrů pro pokročilé, či na jednodenních kurzech manévrů v Praze. No a nakonec i nejlepší jachtařské knihy v češtině.

Plavba

Image
Plavba Rhodos - Athény  

Nisiros, Kalimnos, Patmos, Fournoi, Delos, Tilos… To je jen pár ostrovů, které je možné navštívit během naší týdenní plavby, kterou organizujeme spolu s Jirkou Pacákem v Řecku. Poplujeme na dvou lodích, poslední dvě volná místa jsou na lodi vedené Danem Vodičkou. Popluje se na čtyřkajutové jachtě (cca 45 stop, upřesníme později). Start je na Rhodu a cílem jsou Atény. Během plavby bude posádka rozdělena do tří dvojčlenných hlídek, které se budou při vedení lodě střídat. Procvičíte si vedení lodi při denní i noční plavbě, trim plachet, plánování plavby, najedete si potřebné míle, navštívíte zajímavé (turisty méně navštěvované) ostrovy, ochutnáte místní speciality, zažijete krásné jaro v Egeji, poznáte nové jachtařské lokality. Více zde

Plavba Atény Zakynthos a zpět s Jirkou Pacákem

Foto Lodní noviny

Foto Lodní noviny

Typická vesnice na poloostrově Mani.
Letos jsme do nabídky přidali plavbu kolem Peloponésu z Atén na Zakynthos a zpět. Jde o plavbu oblastí, která je jachtaři neprávem opomíjená. Pobřeží Peloponésu skrývá mnohé zajímavosti, ať už jde o byzantskou Monemvasii, ostrovy Kythéra a Elafonisos, nádherný poloostrov Mani, Pilos s nedalekým Nestorovým palácem starým více než 3500 let, nebo zajímavou pláž Voidokilias a izolované ostrovy Strofades. Znovu bude možné si najet potřebné míle, vyzkoušet si noční plavbu, trim plachet, plánování plavby, udělat si výlet na motorkách. 

Plavba Stockholm - Dalsbruk s Danem Přívarou

Foto Dan Přívara

Foto Dan Přívara

Noc na Alandech
Na přelom května a června, v době, kdy den téměř nekončí, jsme připravili plavbu na severu Baltu. Startujeme ve švédském Stockholmu, poplujeme přes Stockholm Archipelago, Alandy a Turku Archipelago a cíl bude ve finském Dalsbruku. Jde o plavbu ostrovními labyrinty, jak na švédské, tak i finské straně. Krajinou mělčin a tisíců ostrovů, ostrůvků a útesů v době, kdy slunce téměř nezapadá. Poslední tři místa.

 

Praktické kurzy

Image
Třídenní intenzívní kurz přístavních manévrů v Chorvatsku

Třídenní intenzivní kurz přístavních manévrů je nejlepší cestou, jak se naučit jachtu v přístavech dokonale ovládat. Kurz proběhne stejně jako vždy v Chorvatsku na lodích Bavaria 37 Cruiser. Jen 4 účastníci a vyučující na palubě. Každý stráví maximum času za kormidlem. Nejde o běžný kurz přístavních manévrů. Za tři dny zajedete k molu vícekrát, než kdekterý zkušený jachtař za celý život. Získáte jistotu, která chybí. V nabídce máme jak základní kurzy, tak i kurzy pokročilé, které umožní zvládnout manévry v přístavu sólo. Více zde.

Image
Třídenní intenzivní kurz přístavních manévrů na katamaranu

Vícetrupé jachty jsou mezi jachtaři stále oblíbenější, ale mají svá specifika, se kterými je třeba se sžít. Vedle úspěšných kurzů přístavních manévrů na jednotrupých lodích jsme připravili podobný kurz pro milovníky plavby na katamaránu. Na kurzu se naučíte spolehlivě ovládat vícetrupé jachty, pro které jsou mnohé přístavy a maríny těsné.. Také tento kurz je určen jen pro 4 účastníky, každý má tak k dispozici vlastní kajutu.  Více zde.

 

Image
Třídenní kurz trimu a práce s plachtami v Chorvatsku

Vedle přístavních manévrů je správný trim plachet další slabinou mnoha jachtařů. Připravili jsme kurz zaměřený pouze na správný trim plachet a práci s genakerem. Kurz povedou zkušení závodní jachtaři, kteří mají správný trim v krvi. Křižování proti větru, ostrá stoupačka, správné nastavení plachet, obraty. Pak obrat po větru a nahoru genaker. Hlaza za halzou, genaker dolů a vše znovu a nejen to, nezapomeneme ani na boční kurzy, refování, vytahování hlavní plachty při plavbě na genu a tak dále. Kurz se bude kanat první týden v dubnu na jachtě Dehler 42. Vypíšeme do konce týdne. 

Image
Praktický kurz přístavních manévrů v Praze

Naučíme ovládat jachtu s jistotou zkušeného jachtaře. Připravíme na vaši nadcházející plavbu. Získáte praxi v přístavních manévrech a vyzkoušíte si fígly, které používají profesionálové. Zbavíme vás stresu v přístavech. Vše během jediného dne v Praze na Císařské louce. Na své další plavby vyplujete výborně připraveni. Kurz je vhodný pro kapitány, kteří si po roce chtějí osvěžit své dovednosti před plavbou s rodinou či přáteli. Více zde.

Foto Pavel Nesvadba
Praktický kurz námořního jachtingu (průkaz C) pro 4 účastníky s vlastní kajutou

Při našich praktických kurzech si klademe za cíl naučit vše potřebné pro bezpečné, klidné a jisté ovládání jachty. Proto máme na palubě pouze 4 účastníky kurzu. Každý z nich tak stráví za kormidlem násobně více času než na konkurenčních kurzech. Nekonkurujeme cenou, ale nekompromisní kvalitou kurzu. Základem našich kurzů jsou přístavní manévry, jejichž praktické výuce se věnujeme již mnoho let. Přístavní manévry jsou alfou a omegou pro charterového jachtaře. V přístavu potřebuje jistotu, v opačném případě je každá plavba plná stresu, obav a v mnoha případech i škod na vlastní či cizí lodi.  Nejde ale jen o přístavní manévry. Protože chceme, aby se účastníci našich kurzů naučili plout za jakýchkoli povětrnostních podmínek, aby pro ně ani bouřlivé počasí nepředstavovalo nebezpečí, rozhodli jsme se kurzy pořádat v Chorvatsku v březnu, kdy je vysoká pravděpodobnost větrného počasí.

Foto Pavel Nesvadba
Teoretické kapitánské kurzy na licenci C 

Po dlouhých letech pořádání kurzů a přednášek přístavních manévrů, trimu, kotvení, údržby motorů, kotvení či nočních plaveb a dalších, jsme se rozhodli připravit také komplexní kurzy pro zájemce o kapitánské průkazy kategorie C. Na kurzech půjdeme stejnou cestou, jako tomu je na našich ostatních kurzech. Praktické kurzy budeme pořádat pro 4 účastníky, teoretické maximálně pro 12 osob. Díky těmto limitům je možnost se účastníkům kurzů maximálně věnovat.

Foto Pixabay
Teoretické kapitánské kurzy na licenci B

Přípravný kurz na zkoušky způsobilosti k vedení námořní jachty stupeň B, tedy jachta do 24 metrů délky, do 200 mil od pobřežní linie. Během kurzu je kladen hlavní důraz na náročné předměty navigace v přílivových vodách a meteorologie. Znalosti z těchto dvou předmětů jsou pro skippery B klíčové. V dalších předmětech navážeme na již získané znalosti a rozšíříme je do hloubky, která je pro danou oblast a rozsah zkoušek nezbytná. To se týká předmětů Základy námořního práva a Colreg 72, Nautika a První pomoc. Poslední den kurzu budeme opakovat důležité navigační příklady, které jsou pro zkoušku nejdůležitější.

Knihy


Image
Dále můžeme nabídnout pečlivě vybraný sortiment jachtařské literatury v českém jazyce. K dispozici jsou jak naše vlastní knihy Přístavní manévry (třetí vydání) a Anglicko-český jachtařský ilustrovaný výkladový slovník. Ostatní knihy z naší nabídky najdete zde.

505
Na horu