Search
× Search
Vánoční dárky od Lodních novin
Daniel Vodička

Vánoční dárky od Lodních novin

Lodní noviny mají připravenu celou řadu dárků pro jachtaře a spolu s nimi samozřejmě i vánoční dárkové poukazy. Využijte příležitosti a rezervujte si pro své blízké poslední volná místa na jarních kurzech přístavních manévrů na jednotrupé lodi, na katamaranu, na kurzu trimu, na kurzu přístavních manévrů pro pokročilé, či na jednodenních kurzech manévrů v Praze. Dále nabízíme samozřejmě přednášky a v neposlední řadě i nejlepší jachtařské knihy v češtině.

Plavba

Image
Plavba Athény – Rhodos a zpět s Jirkou Pacákem

Syros, Mykonos, Delos, Amorgos, Astypalea, Nisyros, Tilos… To je jen pár ostrovů, které je možné navštívit během naší týdenní plavby, kterou organizujeme spolu s Jirkou Pacákem v Řecku. Popluje se na čtyřkajutové jachtě (cca 45 stop, upřesníme později). Start je v Athénách (případně Lavrionu, blíže k letišti) a cílem je přístav Rhodos. Během plavby bude posádka rozdělena do tří dvojčlenných hlídek, které se budou při vedení lodě střídat. Procvičíte si vedení lodi při denní i noční plavbě, trim plachet, plánování plavby, najedete si potřebné míle, navštívíte zajímavé (turisty opomíjené) ostrovy, ochutnáte místní speciality, zažijete jedinečnou atmosféru místních taveren, poznáte nové jachtařské lokality. Více zde

Praktické kurzy

Image
Třídenní intenzívní kurz přístavních manévrů v Chorvatsku

Třídenní intenzivní kurz přístavních manévrů je nejlepší cestou, jak se naučit jachtu v přístavech dokonale ovládat. Kurz proběhne stejně jako vždy v Chorvatsku na lodích Bavaria 37 Cruiser. Jen 4 účastníci a vyučující na palubě. Každý stráví maximum času za kormidlem. Nejde o běžný kurz přístavních manévrů. Za tři dny zajedete k molu vícekrát, než kdekterý zkušený jachtař za celý život. Získáte jistotu, která chybí. Více zde.

Image
Třídenní intenzivní kurz přístavních manévrů na katamaranu

Vícetrupé jachty jsou mezi jachtaři stále oblíbenější, ale mají svá specifika, se kterými je třeba se sžít. Vedle úspěšných kurzů přístavních manévrů na jednotrupých lodích jsme připravili podobný kurz pro milovníky plavby na katamaránu. Na kurzu se naučíte spolehlivě ovládat vícetrupé jachty, pro které jsou mnohé přístavy a maríny těsné.. Také tento kurz je určen jen pro 4 účastníky, každý má tak k dispozici vlastní kajutuVíce zde.

 

Image
Třídenní kurz trimu a práce s plachtami v Chorvatsku

Vedle přístavních manévrů je správný trim plachet další slabinou mnoha jachtařů. Připravili jsme kurz zaměřený pouze na správný trim plachet a práci s genakerem. Kurz povedou zkušení závodní jachtaři, kteří mají správný trim v krvi. Křižování proti větru, ostrá stoupačka, správné nastavení plachet, obraty. Pak obrat po větru a nahoru genaker. Hlaza za halzou, genaker dolů a vše znovu a nejen to, nezapomeneme ani na boční kurzy, refování, vytahování hlavní plachty při plavbě na genu a tak dále. Více zde.

Image
Praktický kurz přístavních manévrů v Praze

Naučíme ovládat jachtu s jistotou zkušeného jachtaře. Připravíme na vaši nadcházející plavbu. Získáte praxi v přístavních manévrech a vyzkoušíte si fígly, které používají profesionálové. Zbavíme vás stresu v přístavech. Vše během jediného dne v Praze na Císařské louce. Na své další plavby vyplujete výborně připraveni. Kurz je vhodný pro kapitány, kteří si po roce chtějí osvěžit své dovednosti před plavbou s rodinou či přáteli. Více zde.

Image
Servis a údržba lodního dieselového motoru

Stalo se vám někdy, že vám lodní motor vypověděl službu v nevhodný okamžik, třeba při zajíždění do maríny? Nešel nastartovat po plavbě na vlnách? Nebo byste jen rádi věděli, jak lodní motor funguje a na co si při běžném provozu dávat pozor? Právě pro vás jsme připravili jednodenní kurz zaměřený na dieselové lodní motory. Více zde.

Image
Víkendový kurz freedivingu pro jachtaře

Každý skipper by měl být schopen se potopit alespoň do 15 metrů. Jsou chvíle, kdy jeho dovednost může zachránit kauci skládanou za loď. Minimálně. Je dobré se umět potopit do hloubky, ve které kotvíme. A to se nebavíme o krásách podmořského života, které je možné při znalostech freedivingu obdivovat na každé plavbě. Proto jsme pro vás připravili ve spolupráci se špičkovým instruktorem freedivingu Martinem Zajacem speciální dvoudenní kurz freedivingu zaměřený na dovednosti potřebné pro jachtaře. Kurz je na základě zkušeností s předešlými kurzy, které jsme pořádali, rozšířen o speciální péči, která bude věnovaná výuce správného vyrovnávání tlaku v uších, se kterým má mnoho jachtařů problémy. Více zde.

 

Přednášky

Image
Jak správně převzít charterovou jachtu (a na co si dát pozor)

Mnozí skippeři mají ze svých plaveb špatné zkušenosti s charterovými společnostmi, které si nechaly zaplatit škody, které posádky nezpůsobily. Jak správně převzít jachtu, aby se toto nebezpečí minimalizovalo a na co si dát pozor? S Jirkou Pacákem, mužem v tomto směru nejpovolanějším, který na charterových jachtách pluje týden co týden již čtvrt století, jsme na toto téma připravili online přednášku. Více zde.

Image
Přístavní manévry

Evergreen mezi našimi přednáškami. Přednáška o činnosti, která je na palubě jachty nejvíce stresující. Pro mnohé skippery jsou okamžiky, kdy musí zajet ve větru k přístavnímu molu, noční můrou. Pro zbavení se stresu přitom stačí málo. Budete-li vědět, co od plachetnice čekat, jaké jsou zákonitosti jejího pohybu, zvládnete situaci s klidem a bez stresu. Při své letní plavbě to oceníte nejen vy, ale také vaše posádka. Přednáškou se můžete připravit na naše praktické kurzy. Více zde.

Image
Nejzajímavější místa střední a jižní Dalmácie

Máme pro vás připravenu přednášku o zajímavých a atraktivních lokalitách od Splitu po hranice s Černou Horou. Víte, kam se vydat, pokud hledáte opuštěné romantické lokality? Jak se jmenují zátoky, kde strávíte noc sami na kotvě? Kde najdete přístavy, ve kterých je i v nejvyšší sezóně prázdné molo? Ve kterých jeskyních je azurově modrá voda a neplatí se ně? Nebo se jen chcete výborně najíst v nenápadné konobě? Více zde.

Image
Nejzajímavější místa severní a střední Dalmácie

Přednáška na stejné téma, jako výše uvedená přednáška o jižní části pobřeží. Tentokrát je na programu oblast mezi Splitem a Zadarem, respektive severozápadem ostrova Dugi otok (zahrnující i ostrov Vis). Informace o zajímavých místech, která neznáte, nebo i o zajímavostech míst známých, které nevíte.Více zde.

 

Knihy


Image
Dále můžeme nabídnout pečlivě vybraný sortiment jachtařské literatury v českém jazyce. K dispozici jsou jak naše vlastní knihy Přístavní manévry (třetí vydání) a Anglicko-český jachtařský ilustrovaný výkladový slovník. Ostatní knihy z naší nabídky najdete zde.

4592
Na horu