Search
× Search
V Lovišti bez výběrčího?
Daniel Vodička
/ Kategorie: Kam jet

V Lovišti bez výběrčího?

Zátoka Lovište na západě Pelješacu je příjemnou alternativou k přeplněné a předražené Korčule. V zátoce je možné kotvit, stát na bóji, nebo u přístavního mola. Navíc je možné se zde potápět s mořskou želvou karetou, která je zde domácí.

Loviště včera navečer navštívil náš oblíbenec Jirka Pacák. Na bójku připlul večer cca v 1800, dnes odplouval v 1000. Pobyt na bóji se překvapivě obešel bez návštěvy výběrčího. Buď v neděli nepracuje, anebo nevím. Dalmatinec, který si nevezme nabízený peníz, je nepravým Dalmatincem. 

Zdroj Navionics

Zdroj Navionics

Zátoka Lovište.
V přístavu je několik restaurací, nejlepší z nich je Restaurant Barsa vlevo od přístavního mola. Chcete-li restauraci navštívit, doporučuji telefonickou rezervaci a domluvu na menu. Majitel restaurace Goran Matijašević je rád, pokud se může na své hosty náležitě připravit.

U přístavního mola je na každé straně místo pro cca 2 jachty běžné velikosti (s trochou snahy) za sebou. Loď stojící blíže ke břehu by měla stát raději přídí ke břehu. Často jsou místa na molu obsazena turistickými loděmi, nebo rybáři. Je možné si stoupnout také do druhé řady. Z čela mola byly k dispozici 2 velmi tlusté mooringy. 

	Foto Lodní noviny

Foto Lodní noviny

Místní atrakce.
Další atrakcí zátoky je mořská želva kareta, která se navečer často zdržuje právě v blízkosti restaurace Barsa. Budete-li mít štěstí, můžete želvu potkat při šnorchlování. Pozorovatele si nechá přiblížit až na cca 2 metry, menší vzdálenost už jí není příjemná.

Foto Jiří Pacák

Foto Jiří Pacák

Kotevní bóje v zátoce.
V severní části zátoky je možné kotvit.

1765
Na horu