Search
× Search
V Chorvatsku otevírají zahrádky a tělocvičny
Daniel Vodička
/ Kategorie: Kam jet

V Chorvatsku otevírají zahrádky a tělocvičny

V Chorvatsku se rozvolňuje. S blížícím se jarem se otvírají zahrádky, sportovci mohou využívat tělocvičny. Počty nově nakažených jsou ve stovkách za den, téměř třicetkrát nižší než u nás.

Od dnešního dne mohou být v Chorvatsku otevřeny zahrádky. Otvírací doba je od 0600 do 2200. Opatření platí do 15. března. Vnitřní prostory restaurací a kaváren musí zatím zůstat zavřené, samozřejmě vyjma toalet. Mezi stoly musí být vzdálenost 3 metry, mezi židlemi 1,5 m.

Od dnešního dne jsou otevřené také tělocvičny, s výjimkou kontaktních sportů.

V Chorvatsku bylo za pátek 520 nově pozitivně testovaných na COVID. U nás to bylo 14754. Přesto je mnohem snazší se dostat od nás do Chorvatska než naopak. Pro cestu do Chorvatska je dostatečný PCR test. Pro cestu zpět je nutný PCR nebo antigenní test (o dvě řádky dále na stránkách MZV se píše, že PCR test), a do pěti dnů v ČR další PCR test. Do té doby samoizolace.

Vzhledem k počtu nakažených u nás a v Chorvatsku mně naše opatření přijde stejně smysluplné, jako louže s dezinfekcí před 30 lety na bulharských hranicích. Za průjezd se samozřejmě platilo. Stejně jako se platí u nás za PCR test. Vydali jsem se na Balkán, nebo jsme ho už předběhli?

Foto: Daniel Vodička

5726
Na horu