Search
× Search
Už je to tady!
Daniel Vodička
/ Kategorie: Zajímavosti, Bezpečnost

Už je to tady!

Už je to tady! Začala charterová sezóna. Jako se jaro hlásí prvními květy sněženek, tak se jachtařská sezóna na Jadranu ohlašuje prvním ztroskotáním. Minulý týden se o zahájení přičinila desetičlenná německá posádka.

Němečtí jachtaři se pokusili protáhnout úžinou Malo Ždrilo na Paklených otocích naproti Hvaru. Úžina na první pohled vypadá mělká a první dojem neklame. Jen kolem 2 metrů vody. Jachta Hanse, se kterou se němečtí námořníci vydali na plavbu za dobrodružstvím, má ponor 3 metry. To prakticky nemohlo vyjít. Vlastně ani teoreticky. Není známo, jakou rychlostí se němečtí mořeplavci o průlom pokusili, ale na místě zůstali viset. Nikomu se naštěstí nic nestalo.

Podle znalců lokality je na dně písek a štěrk, což je stran peněženek německých sindibádů lepší zpráva.

Na volání o pomoc a kontaktování kapitanátu nedošlo. Germáni zřejmě mají dobré informace o tom, kolik stojí asistence společností majících v Chorvatsku vyproštění lodí na starosti a snažili se je udržet z dosahu. Proto se místo vysílačky pokusili navázat oční kontakt s kolem plujícími skippery. To se podařilo cca po hodině. Jachtu vysvobodil gumenjak toulající se kolem.

1155
Na horu