Search
× Search
Už je to tady…
Daniel Vodička

Už je to tady…

Jak pozná policejní pokladník z Dalmácie, že přichází léto? Do kasy se mu začínají sypat zlatky z pokut za plavbu ve skluzu v blízkosti pobřeží. A protože již zlaťáky cinkají, je jasné, že turisté lační rychlé plavby už jsou na Jadranu.

Včera zadarská mořská a aerodromská policie ukáznila po jednom holandském a jednom chorvatském sprinterovi. Oba byli již poněkud vylítaní (56 a 52 let) a na oba narazila u břehů Ugljanu. Oba vedle tučné pokuty obdrželi diplom za první a druhé místo v župním kole celostátní soutěže o první pokutu za rychlou plavbu v roce 2023. První tři z každé župy postupují do národního kola, ve kterém se hraje o chorvatský elektromobil Rimac Nevera, model 2023 a medaili udělenou županem Primorsko-goranske županije Zlatko Komadinou.

Ale ponechme stranou ze solidních zdrojů nepotvrzené informace o soutěži a pojďme si znovu před sezónou zopakovat, jak je to s omezením plavby ve skluzu v chorvatských vodách. Ve vzdálenosti menší než 300 metrů od pobřeží je tato zakázána. Důvodem je ohrožení plavců a potápěčů u pobřeží. Připomínám, že každý rok dojde k několika smrtelným úrazům, které způsobí motorové čluny a vodní skútry. Proto je plavba ve skluzu u pobřeží kontrolována v průběhu celé sezóny a přísně pokutována.  

846
Na horu