Search
× Search
Už dvě námořní miny dopluly do Turecka
Daniel Vodička
/ Kategorie: Zajímavosti

Už dvě námořní miny dopluly do Turecka

V Turecku byla zneškodněna už druhá námořní mina v posledních několika dnech. Jedná se o miny, které s největší pravděpodobností dopluly od ukrajinských břehů. Černé moře se začíná stávat pro námořní dopravu časovanou bombou.

Ničím neopodstatnitelné brutální ruské napadení Ukrajiny dělá z plavby po Černém moři nebezpečnou disciplínu. Po moři se pohybují miny, které nejspíše pocházejí od ukrajinských břehů. Rusové obviňují Ukrajince ze zaminování vod, Ukrajinci tvrdí, že jde o dezinformace.

První z min byla v Turecku zneškodněna na severu Bosporu, druhá u severozápadního pobřeží nedaleko městečka Igneada, ležícího nedaleko bulharských hranic. Obě miny byly tureckými specialisty zlikvidovány.  

Ruská agrese tak ohrožuje nejen samotnou Ukrajinu, ale také veškerou námořní dopravu, rybáře a jachtaře v celém Černém moři. A nemusí jít jen o ztráty na majetku a na životech. Z Novorosijska vyplouvají tankery naplněné až po okraj ruskou ropou. V případě potopení některého z nich by mohlo být zničeno pobřeží Černého moře na několik let.

Putin a jeho podporovatelé místo toho, aby se pokusili vyvést národ z bídy, která má v Rusku hluboké kořeny, se již po několikáté vydali na cestu destrukce a stažení ostatních do zasmrádlého bahna, ve kterém se celý ruský stát rochní již po staletí.

1910
Na horu