Search
× Search
Ustica a Trapani
Daniel Vodička
/ Kategorie: Kam jet

Ustica a Trapani

Jirka Pacák pluje kolem Sicílie a posílá nám své postřehy z navštívených míst. Hned první den zamířil na zajímavý ostrov Ustica severně od Sicílie, druhý den bylo cílem Trapani, respektive nedaleké Erice.

Z Capo d´Orlando jsme vyrazili ihned po převzetí lodě a nalodění zásob. Nemělo smysl z časových důvodů navštívit nedaleký ostrov Alicudi a tak jsme vypluli rovnou na celonoční plavbu po klidném moři až na ostrov Ustica.

Foto Jiří Pacák

Foto Jiří Pacák

Přístav není příliš dobře krytý.
Byl jsem na něm již před mnoha lety. Tehdy mě upoutal přístavem do vějíře obklopeným různě barevnými domky a absencí turistů. V současnosti jde o vyhlášenou potápěčskou lokalitu, takže dnes je navštěvován převážně Italy kvůli podmořskému světu. Už když jsme se brzy ráno k jedinému přístavu blížili, bylo vidět alespoň sedm plachetnic, které vyplouvaly z přístavu. Máme vyhráno, bude volno!

Každý jachtař při letmé prohlídce přístavu zjistí, že není dostatečně chráněn. Nejen proto jsem házel kotvu třikrát, než jsem byl spokojen. Kotva držela a při zkoušce nešla loď na molo. Na něm bylo velice rušno. Mnoho výprav se právě chystalo za potápěním.

Jako vždy jsme si s posádkou zapůjčil motorky k prozkoumání odlehlých cest a zátok...

Foto Jiří Pacák

Foto Jiří Pacák

Město z antických dob.
Ustica nám už odpoledne byla malá, a tak jsme dle plánu okolo šesté vypluli na další celonoční plavbu směrem k Egadským ostrovům. Nakonec jsme ale skončili v bližším cíli. Zakotvili jsme v sicilském městě Trapani. I to jsem již před asi 25 lety s Pepou Dvorským na Silvestra roku 1999 navštívil. Samotné město mě tolik nepřitahovalo. Více lanovka vedoucí na blízký pahorek s antickým městečkem Erice. To byl náš cíl. Zajímavé uličky a krásné výhledy. Opět všichni nadšeni.

396
Na horu