Ukrajinci harpunovali ruský remorkér
Podle neověřených zpráv se ukrajinské armádě podařilo zasáhnout střelou Harpoon ruský vojenský remorkér Vasilij Bech, který převážel vojáky a vojenskou techniku na obsazený Hadí ostrov.
Remorkér byl podle zpráv vybaven raketovým systémem země-vzduch Tor, který však nedokázal útoku zabránit. Je otázkou, jestli na moderní ruský protiletecký systém Tor (vyvinutý v osmdesátých letech minulého století) nejsou americké rakety Harpoon příliš rychlé. V takovém případě je možné očekávat vystoupení Sergeje Lavrova, aby oznámil, že ukrajinský útok na ruské loďstvo je neopodstatněný, brutální, nesportovní a vůbec se protiví slušnému chování.
2086
Související články
Znovu kotva ve vodě, další poškozený kabel
Znovu kotva ve vodě, další poškozený kabel
Na Baltu se rozmáhá takový nešvar. Lodím plujícím do/z Ruska se uvolňují nedopatřením kotvy, posádky si toho nevšímají, trhají telekomunikační kabely a po zadržení jsou překvapené, jak špatný herec na jevišti.
Ukrajinský podvodní dron nepoškodil ruskou ponorku
Ukrajinský podvodní dron nepoškodil ruskou ponorku
„Není pravdou, že se Ukrajincům povedl útok na náš přístav Novorosijsk. A už vůbec není pravda, že v přístavu něco poškodili. Ponorku třídy Varšavjanka rozhodně ne!“
Rusko má další docela neviditelnou ponorku
Rusko má další docela neviditelnou ponorku
Rusko uvedlo do služby další největší, nejvyzbrojenější a nejneviditelnější ponorku. Jejím úkolem je bojovat za mír.