Search
× Search
Ukrajina problémem pro Americký pohár
Daniel Vodička
/ Kategorie: Kam jet, Ostatní regaty

Ukrajina problémem pro Americký pohár

Týmy Amerického poháru se při přepravách svých lodí po světě často spoléhaly na největší dopravní letadlo Antonov An-225 Mrija. Toto letadlo bylo při útoku ruských sil na letiště Hostomel u Kyjeva zničeno.

Nejtěžší letadlo, jaké kdy bylo vyrobeno bylo poháněno šesti dvouproudovými motory. Maximální vzletová hmotnost stroje byla 640 tun. Letadlo dlouhé 84 metry mělo rozpětí křídel 88,4 metru.

Letadlo na letišti Hostomel procházelo rutinní údržbou. Protože byl jeden motor rozebrán, nebylo možné před ruskou agresí ulétnout. Oprava stroje by podle odhadů měla trvat několik let a bude stát 3 mld. USD.

A ještě jedna novinka z Amerického poháru. Malaga nezískala příslib finanční podpory místních úřadů pro pořádání závodu o Americký pohár. Je tedy ze hry. To ale neplatí pro Barcelonu, která je stále žhavým favoritem na pořádající lokalitu. Nové snahy o prolomení situace jsou hlášeny z Nového Zélandu. Skupina lobistů se znovu snaží přesvědčit vládu, aby nabídla takovou finanční podporu týmu, aby se následující ročník mohl odjet v domácích vodách. 

 

2814
Na horu