Search
× Search
U nás v Kocourkově…
Daniel Vodička
/ Kategorie: Zajímavosti

U nás v Kocourkově…

Upozorňuji předem, že tento článek nesouvisí s loděmi. Ale od vody je! Kolik značek je třeba na cyklostezce na to, abyste dali uživatelům vědět, že se v jejím okolí pracuje? A kolik taková blbost asi stojí?

Dopravní tepna, o které zde bude řeč, je cyklostezka Praha – Vrané označená jako A2. Konkrétně křižovatka nedaleko Zbraslavského mostu u občerstvení U Kelta. Je to celkem rušné místo, ale pořád jen cyklostezka…

Nyní vedle cyklostezky probíhají práce na zpevňování říčního břehu. A práce částečně zasahují do cyklostezky. Vzhledem k tomu, že někteří cyklisté/bruslaři/koloběžkáři/jezdci na nejrůznějších elektrických vozítcích zde jezdí alarmující rychlostí, je dobré je o probíhajících činnostech uvědomit, aby nedošlo ke karambolu. S tímto naprosto souhlasím.

Zdroj mapy.cz

Zdroj mapy.cz

Značení dopravního uzlu Zbraslav
Kolik byste na toto upozornění odhadem potřebovali značek? Myslíte, že jedna na začátek a jedna na konec stavby, tedy celkem tři, neb jde o křižovatku, by stačily?

Ne, ne, ne! To byste se mýlili. To by bylo pěkně ošizené značení. Pojďme se podívat na fotografie z místa. Začneme na odbočce u Kelta. Zde vidíte u křoví velikou ceduli upozorňující na pohyb vozidel stavby. To, když byste si nevšimli bagru… Následuje dvojice značek Cyklisto, sesedni z kola a Bruslaři, ukonči jízdu. Dvojice mobilních značek zády k objektivu fotoaparátu je shodná s Cyklisto sesedni a Bruslaři ukonči, jen jsou přeškrtnuty červeným pruhem, značícím ukončení tohoto příkazu. Další dvě stabilní značky značí začátek a konec cyklostezky.

Foto Lodní noviny

Foto Lodní noviny

Směr ke Zbraslavskému mostu.
Nyní se přesuneme na hlavní A2. Nejprve pohled ke Zbraslavskému mostu. A zde dvakrát ukončení – Cyklisto ukonči a Bruslaři sesedni (nebo jak to sakra je). A teď se otočíme ku Praze. Á, tady je ještě prostor pro pár značek. Bruslaři ukonči a Cyklisto sesedni, následně za stavbou ukončení Bruslaři ukonči a Cyklisto sesedni a v dálce je vidět další pár těchto důležitých značek. A předpokládám, že tam bude ještě cedule o pohybu bagrů.

Čili, podtrženo a sečteno. A bavíme se jen o součtu mobilních značek… Vypadá to na 12 značek Cyklisto sesedni a Bruslaři ukonči a k tomu dvě velké cedule o pohybu stavebních strojů. Jdete-li kolem, máte pocit, že jste se ocitli ve skladu půjčovny značek.

Foto Lodní noviny

Foto Lodní noviny

Pohled ku Praze. Za první značkou je druhá a v pozadí jsou vidět další dvě.
A nyní, co ta všechna paráda stojí. Dejme tomu na měsíc. Nemám páru! Jen myslím, že pár kaček to nebude. To je tedy otázka pro vás. Tipněte si, kolik stojí umístění výše uvedeného počtu značek na zbraslavské cyklostezce na měsíc. Z peněz nás všech...

Poznámka na závěr

Ještě na závěr jsem si uvědomil, že jde vlastně o celkem úsporné značení, protože vy cyklostezce občas potkáte, koloběžkáře, skateboardistu, běžce, segvejistu, jezdce na jednom kole… Na ty všechny se při značení nemyslelo.


 

452
Na horu