Search
× Search
U nás v Kocourkově
Daniel Vodička
/ Kategorie: Zajímavosti

U nás v Kocourkově

Už rok skoro rok nás deptá koronavirus. A chaos na dělný lid shůry seslaný. Zmatek nad zmatek, co platilo včera, je minulostí dnes, ale možná také budoucností již zítra. Světlem na konci tunelu je očkování! I u nás? Ale kdež…

Vkládali jsme naděje do očkování, které by mohlo zase znovu umožnit volněji dýchat (neplatí pro všechny, někteří v injekci vidí nebezpečí kastrace, monitoringu 24/7, změny světového pořádku). Je tu ale překážka. Je to organizační talent vrchnosti, tedy vládního očkovacího zmocněnce.  

Když vypukla na jaře pandemie COVID, byli jsme všichni zaskočeni. Když vypukla na podzim druhá vlna, k překvapení již nebyl důvod. A zatímco jinde již se připravovali na vlnu třetí a očkování, u nás se na nejvyšších místech bojovalo s volbami, panikou a úžasem.

V Německu přemýšleli o náročnosti největší očkovací akce v dějinách sjednoceného i nesjednoceného Německa. Snažili se odhalit překážky na cestě k proočkovanosti, zjistit časovou náročnost, vymyslet systém, najít logistická řešení…

U nás byl na nejvyšších místech klid. Bývalý agent státní bezpečnosti věděl, že píchnutí injekce je otázkou vteřin a nevzrušoval se. Desetmiliónkrát pár vteřin je jen o něco více než chvilka a nic na tom nezmění ani fakt, že dávky jsou dvě. Proč zmatkovat? Proč organizovat? Zařízeno!

Tak nám o Vánocích vznikl rezervační systém. Je tak dokonalý, že se za něj budou rozdávat metály. 15. ledna se přihlásí stařečci, ne začátku února zbytek. Prostě makáme a neblábolíme!

Jenomže tady se nám to nějak zaseklo. Stařečci se nám nechtěj po internetu hlásit! Osm kroků ke zdraví, dvakrát PIN na mobil, trocha trpělivosti a můžou to mít za sebou. A oni nic. Nehlásí se… Kdo to mohl čekat, že si devadesátiletá stařenka nerezervuje termín na webu?

Celé se nám to kvůli nim nějak sklouzlo. Jako časově sklouzlo. Už je jasné, že mladší než 80 se v únoru hlásit nebudou.

Sype se nám to. Ten systém… A navíc se najdou i šťouralové, kteří zvolenou cestu zpochybňují. Že prý byla od počátku špatná…

Naštěstí ale máme v čele muže činu. Únorový termín přihlášek pro skupinu <80 zrušil. Hloupost, hotovo, registrovat se nebude. Prý se to musí naorganizovat… Že prý to není tak jednoduché…

A tak máme konec ledna a za sebou jeden pozitivní krok. Agent už ví, že to s tím očkováním není tak jednoduché, že se to musí naorganizovat… Teď zbývá jen počkat, co bude dál. Naši sousedi s naorganizováním začali na konci léta. My jsme se k tomu dostali na konci ledna. Mezitím umřelo přes 15 000 lidí. Kolik tisíc jich ještě umře, než se to naorganizuje?

Poznámka na závěr

Pokud máte pocit, že tento článek na Lodní noviny nepatří, protože nemá nic společného s jachtingem, tak zvedněte telefon a zavolejte někomu z těch, kteří se jachtingem živí. Uvidíte, co vám řeknou.

2874
Na horu