Search
× Search
Turistická plavba na nákladní lodi
Daniel Vodička
/ Kategorie: Kam jet

Turistická plavba na nákladní lodi

V dětství jsem snil o plavbě na palubě nákladní lodě. Nalodíš se v Hamburku, zastávka na Azorech, pak v Africe, v jižní Americe… Kouzlo dálek a putování. Dnes je možné si plavbu na palubě nákladní lodě objednat. Samozřejmě přes internet.

Samozřejmě, dnes není problém vyplout na turistické megalodi, kde je postaráno o servis i zábavu. Vše je prvotřídní, jen kouzlo chybí. Je to jen turistický průmysl.

Plavba na nákladní lodi přes oceán je jiný kalibr. Vyplouvat z nákladního přístavu, být součástí společenství na palubě, podívat se na můstek a vidět, jak fungují dopravní tepny, na kterých je dnešní doba závislá.

Nečekejte moc luxusu, servis je stejný, jako zbytek posádky. Nejde o běžný výlet dostupný v cestovce, je nutné trochu hledat. Ale možnosti tu jsou…

Například sedmidenní plavba z Rotterdamu přes Irsko a Francii zpět do Rotterdamu za 766 EUR, nebo 1004 EUR, když chcete samostatnou kajutu. Pluje se na moderní finské kontejnerové lodi, k dispozici sauna, půjčovna ohraných DVD a posilovna.

Chcete-li přes Atlantik, z Wilmingtonu v USA do Antwerp v Belgii, budete si muset udělat čas na 11 dnů. Cena je 1512 EUR. Pluje se na kontejnerovce registrované v Libérii, kapitán je kdovíodkud, kromě půjčovny DVD a posilovny je k dispozici i venkovní bazén.

Kdo hledá ještě větší exotiku, bude ho zajímat plavba na 11 dnů z Papeete do Papeete se zastávkami na neznámých ostrovech Anaa, Amanu, Mangareva, Pitcairn, Hikueru (alespoň doufáme, že jde o názvy ostrovů). Tentokrát se jedná o loď, která je napůl určená pro turisty a napůl nákladní, pohodlí je zaručen dostatek.

K dispozici jsou i zpáteční plavby na kontejnerovce z Evropy do Asie a zpět. 77 dnů za 7700 EUR.

Některé plavby najdete zde.

 

 

1005
Na horu