Search
× Search
Turisté z obří výletní lodi zachránili ztroskotané rybáře
Jan Koukal
/ Kategorie: Zajímavosti

Turisté z obří výletní lodi zachránili ztroskotané rybáře

Málokdo by očekával, že hosté na palubě 290metrové výletní lodi Costa Serena budou na štědrý den držet stráž a hlídat obzor. Přesto to byli právě turisté a nikoli bedlivá posádka, kdo zpozoroval rybáře v potížích.

Výletní mastodont Costa Serena patří italské společnosti Costa Cruises. V osudný den se loď plavila Arabským mořem, což je její působiště od loňského listopadu, kdy poprvé po pauze vynucené pandemií koronaviru připlula do této části Indického oceánu s úkolem obsluhovat indickou klientelu. Tentokrát plula mezi Bombají a Kočínem.

Během plavby obdržel kapitánský můstek telefonát od cestujících, kteří z jedné z palub zahlédli cosi, co na ně dělalo dojem lidí v záchranných vestách. Kapitán Andrea Bardi vydal pokyn ke snížení rychlosti a změně kurzu směrem, který cestující udali.

Přibližně ve vzdálenosti jedné míle od své původní trasy poté 290metrová loď skutečně nalezla skupinu lidí ve vodě. Jednalo se o pětičlennou skupinu rybářských trosečníků. Kapitán poté informoval o situaci indickou pobřežní stráž, která na místo dorazila po několika hodinách. Převzala trosečníky a dopravila je k vyšetření do bombajské nemocnice.

Když Costa Serena 26. prosince dorazila do Kočinu, zástupci indické pobřežní stráže předali kapitánovi a posádce pamětní plaketu a poděkovali všem za vynaložené úsilí, které zachránilo ztroskotané rybáře. Všichni zachránění jsou prý v dobrém zdravotním stavu.

 

408
Na horu