Search
× Search
Trosečník, nebo pirát?
Daniel Vodička

Trosečník, nebo pirát?

Jachta Outlaw účastnící se závodu kolem světa Ocean Globe Race narazila 90 mil od afrického pobřeží na motorovou kanoe s trosečníkem.

Skipper Campbell Mackie kontaktoval vedení závodu. Trosečník nemluvil anglicky ani francouzsky, neměl vodu a jen omezené zbytky benzínu ve dvou kanystrech. Na lodi nebylo rybářské vybavení a nejspíš ani vysílačka. Campbell Mackie dal trosečníkovi vodu a jídlo, ale nepustil ho na palubu, vzal člun do vleku a zamířil k Dakaru.

Vedení závodu kontaktovalo Senegal/Dakar MRCC, MRCC Dakar, JRCC/Maritime a Senegal Coast Guard a požádalo o pomoc a evakuaci.

Na palubě australské jachty je 11 členů posádky. Campbell Mackie byl připraven vzít trosečníka na palubu za soumraku. Pokud se bude jevit jako neškodný. Skipperovi jachty se zdá podezřelé, že na palubě kanoe není rybářské vybavení a nemá důvod se pohybovat takto daleko od pobřeží. Navíc posunkovou řečí tvrdí, že je na moři bez vody a jídla 5 dnů. A na to dle skippera jachty vypadá velmi dobře.

Campbell Mackie je připraven odtáhnout trosečníka na takovou vzdálenost k pobřeží, aby mohl sám doplout zbytek. V oblasti panují obavy z pirátství. Africká pobřežní stráž se zatím zjevně nemá k tomu, aby zasáhla. Ale, monitoruje situaci…

Tak alespoň něco.

Více informací zde

1243
Na horu