Search
× Search
Trintella je znovu na světě
Daniel Vodička
/ Kategorie: Novinky

Trintella je znovu na světě

Značka Trintella byla vždy spojována s holandskými jachtami mimořádné kvality. Na dlouhá léta se odmlčela, ale nyní to vypadá na nový start ve velkém stylu. Ve výrobním programu jsou dvě elegantní jachty z pera Germána Frerse.

Loděnici vzkřísil Joop Doomernik, který značku před pár lety koupil, aby se nedostala do nesprávných rukou. Nyní se mu plní sen a začíná se stavbou kvalitních jachet pod známou značkou.

Známý argentinský designér Germán Frers připravil pro Trintellu dva modely. Jde o jachty délky 45 a 50 stop. V obou případech jde o jachty s jedinou kajutou v podpalubí, salónem, kuchyňským koutem a koupelnou. Již z uspořádání je vidět, že nadstandardní jachta je určena pro nadstandardní klientelu.

Trup nad čarou ponoru připomíná dobu dávno minulou, pod čarou ponoru se ale skrývá moderní a výkonný laterál. Na palubě se můžete těšit na kombinaci teaku a mahagonu, stěžeň je karbonový.

Vhledem k délce jachty je trup velmi úzký, jen 3,25 m v případě menšího modelu. Výtlak necelých 8 tun a plocha plachet téměř 110 m2 slibují zajímavé výkony na vodě.

Trup je vyroben ze skelného laminátu, povrchová úprava barvami Awlgrip. Jde o nákladnou úpravu, která však slibuje mimořádnou kvalitu a trvanlivost.

Více o nových jachtách najdete zde.

2604
Na horu