Search
× Search
Tribunj stále rozkopaná, k přistání nevhodná
Daniel Vodička
/ Kategorie: Kam jet

Tribunj stále rozkopaná, k přistání nevhodná

Jedno z nejpříjemnějších chorvatských nábřeží je stále rozkopané. Pár týdnů ještě určitě bude. Tribunj je bez jachtařů a práce na novém nábřeží pokračují. Bagry a náklaďáky, místo kaváren a slunečníků. Hospodští pohánějí dalmatské pracanty, ti však mají své tempo.

Tribunj je určitě jedna z nejhezčích dalmatských vesniček. Nábřeží ve starém městě ležícím na ostrůvku lemované kavárnami a restauracemi je často využíváno jachtaři. Z kokpitu lodě to bylo ke stolku v kavárně méně než dva kroky.

Loni po sezóně se začalo s opravou nábřeží, které mělo své věkovité kouzlo. Nyní bude nábřeží nové, čisté, pravoúhlé a bez stopy osobního šarmu. Bude navíc o 3 metry širší, než bylo to staré. Čili dále od řady domů, dále od kaváren. Těsné sepětí lodí a života bude narušeno.

To je tedy můj názor. Někdo na to bude zřejmě nahlížet jinak. Mně se ale více líbí stará opršená kuča s příběhem než novotou chromem a sklem zářící aseptická vilka.

To nejdůležitější však nyní pro jachtaře je, že momentálně je nábřeží v Tribunji zavřené. Může to být čára přes rozpočet třeba ve chvíli, kdy se blíží bóra, před kterou je dnes rozkopané nábřeží skvělým úkrytem.

 

578
Na horu