Search
× Search
Tři tlakové níže…
Daniel Vodička
/ Kategorie: Počasí

Tři tlakové níže…

Severnímu Atlantiku dominují tři tlakové níže. Jedna níže se blíží k Irsku, dále tu máme hurikán Danielle západně od Azor a nakonec tropickou bouři Earl východně od Kuby. Nejsilnější vítr je v hurikánu Danielle, kde nedaleko centra atakuje hranici 80 uzlů.

Severní Atlantik je tak nyní pod vládou tlakových níží. Azorská tlaková výše je posunutá na jihovýchod a leží na půli cesty mezi Azorskými ostrovy a Kanáry. Stabilní pasát je jen na východní polovině Atlantiku. V oblasti kolem Kapverd vznikají další talkové níže, které se vydávají na cestu na západ. Zatím se rozpadají. Otázkou je, co bude s tlakovou níží, která má vzniknout u afrických břehů v pondělí. Již ve středu by v ní měl vítr zesílit mezi 50 a 60 uzlů. Níže se bude pohybovat k severozápadu. To je zatím to poslední, co je možné vidět na Windy.

Vzhledem k vysoké teplotě Atlantiku hrozí nebezpečí vzniku silných hurikánů. Sezóna již je v plném proudu, ale zatím nic významného nezasáhlo karibské ostrovy, ani východní pobřeží USA. Sezóna trvá až do poloviny listopadu.

1137
Na horu