Search
× Search
For Boat_2024_TOP
Trajekt hoří, 8 nezvěstných
Daniel Vodička
/ Kategorie: Zajímavosti

Trajekt hoří, 8 nezvěstných

Nedaleko Korfu od pátku hoří trajekt Euroferry Olympia. Byl na cestě z řeckého přístavu Igoumenitsa do italského Brindisi. Plavba měla trvat 9 hodin. Požár na lodi vypukl nedaleko řeckého ostrova Korfu.

Na palubě lodi plující pod italskou vlajkou bylo v době požáru celkem 240 cestujících a 51 členů posádky. Většina byla evakuována a záchranná plavidla je odvezla na ostrov Korfu. Osm cestujících je stále pohřešováno. 

Řecký hasičský sbor uvedl, že se podařilo zachránit dva muže uvězněné v garáži lodi. Později se hasiči snažili dostat k dalším třem.

Na palubě trajektu bylo naloženo 153 automobilů, velká část z toho kamiony. Na leteckých snímcích jsou patrné jejich trosky poté, co je sežehl plamen.

"Nejhorší je, že auta v garáži jsou nalepená vedle sebe, není tam žádná úniková cesta," řekl po příletu na Korfu jeden řecký řidič kamionu, který neuvedl své jméno.

"Kolem 3:30-4:00 jsem ucítil kouř," řekl bulharskému kanálu BNT Rumen Metodiev, bulharský řidič kamionu. „Kamiony a náklad, všechno shořelo. Nebyla šance požár uhasit,“ řekl. 

V roce 2014 zahynulo 10 lidí, když trajekt Norman Atlantic s 466 cestujícími a posádkou začal hořet při plavbě z Řecka do Itálie. 

 

1709
Na horu