Search
× Search
Tragický konflikt v přístavu v Pireu
Daniel Vodička
/ Kategorie: Zajímavosti

Tragický konflikt v přístavu v Pireu

V přístavu Pireus se utopil šestatřicetiletý muž, který se pokoušel nastoupit na trajekt směřující na Krétu. Čtveřice členů posádky ho vytlačila z nástupní rampy ve chvíli, kdy trajekt odplouval. Muž spadl za trajekt do vody a utopil se.

Čtveřice viníků byla vzata do vazby a probíhá vyšetřování. Prozatimní šetření odhalila, že muž měl jízdenku na trajekt, nastoupil, z neznámého důvodu vystoupil a na poslední chvíli, kdy už trajekt odplouval, se pokusil znovu nastoupit. Potyčka s personálem trajektu, která byla zřejmě vyvolána časovou tísní při odplouvání trajektu, vedla k tragédii.

Video najdete zde.

Hodnotit celou situaci bez bližší znalosti okolností je nesmyslné. Přesto si dovolím říci svůj pohled na věc, který se pokusí alespoň částečně obhájit obviněnou čtveřici. Nastupování na trajekt v Řecku bývá poněkud chaotické. Muži na rampě jsou zodpovědní za bezpečnost i za kontrolu lístků. Ve chvíli, kdy už trajekt odplouvá, není možné nastupovat z bezpečnostních důvodů. Navíc je možné, že pasažér u sebe neměl lístek. To samozřejmě neznamená, že ho mohou hodit do vody. Jsem ale přesvědčen, že nikdo nic takového udělat nechtěl.

Bohužel došlo k tragédii, která bude mít na svědomí nejeden zničený život. 

1408
Na horu