Search
× Search
To jsou nervy…
Daniel Vodička

To jsou nervy…

Ke konci se blíží první etapa Minitransatu. A je to drama! Už dva dny jachty stojí mezi Madeirou a Kanárskými ostrovy. Na dohled od cíle se vše zadrhlo.

Plavba z Portugalska na Kanáry je obvykle velmi rychlá. Vystrčíte čumák z přístavu, chytnete severní vítr, který se později změní na severovýchod a valíte až na Kanáry.
Tentokrát závodní pole zasáhla oblast vyššího tlaku vzduchu a z rychlého progresu na cestě k cíli udělala bolestiplnou pasáž ničící nervy závodníků.
Celé startovní pole se zastavilo a několikrát kompletně přeskupilo. To se stalo osudné i pro našeho jediného reprezentanta na startu Pavla Roubala. Po umístění v první desítce v Biskaji, se za poslední noc propadl na 22. místo nyní. Ještě ale není všem dnům konec. Na 12. místo chorvatského reprezentanta Vedrana Kabalina ztrácí jen 16 mil. To je možné v nestabilních podmínkách umazat během tří hodin.
Také na čele se pořadí stále mění. V kategorii Serie, kde startuje i Pavel Roubal, vede Valentin Gautier před Rémi Aubrunem. Dlouho vedoucí Clarisse Cremer se propadla a nyní je čtvrtá.
Nejrychlejším prototypům již zbývá do cíle jen 25 mil. Na vedoucí příčku se vrátil dlouho první Ian Lipinski. I když se jednu chvíli zdálo, že Ian o triumf přijde, nyní již již je opět na čele.
Vedoucím lodím se vítr zvedá, je pravděpodobné, že nejrychlejší si zajdou na pivo již dnes odpoledne.

Polohu lodí najdete zde.

3943
Na horu