Search
× Search
Tip na zátoku ke koupání a kotvení
Daniel Vodička
/ Kategorie: Kam jet, Motorové jachty

Tip na zátoku ke koupání a kotvení

Zátoka Rasoha leží jen 1,7 míle východně od mysu Lovište. V zadní části, kde je dobrá hloubka na kotvení, je zátoka úzká a je třeba se vyvázat na břeh.

Dno je na většině míst porostlé travou Posidonia. Kotva na takovém místě nedrží, a navíc by se v ní nemělo kotvit.  Přesto je možné zde bezpečně a k přírodě šetrně zakotvit.

Cca 60 m od břehu (místo je vyznačeno na obrázku) je na dně písečný flek dlouhý cca 20 m, ve kterém je možné bezpečně zakotvit. Hloubka v místě písečného dna je kolem 6 m. Záď jachty vyvážete v místě, které je vyznačeno na obrázku.

Voda v zátoce je průzračná, podvodní život na chorvatské poměry překvapivě bohatý. Koupání pro děti i dospělé. Stání v zátoce je za převažujícího letního maestralu bezpečné. Na mořském dně sice najdete zbytky lidské činnosti, které sem přineslo moře nejspíše z Neretvy, ale to je dnes už v podstatě běžný pokryv mořského dna. Bohužel. Plastový odpad jsme si vytvořili, proto nás všude provází.

Zátoka Rasoha je vhodná jak na odpolední koupání, tak i na celonoční stání. Samozřejmě v případě, že počasí dá kotvení v zátoce zelenou.

5280
Na horu