Search
× Search
Tip na charter
Daniel Vodička
/ Kategorie: Kam jet

Tip na charter

Hledáte zajímavé místo pro vaši charterovou plavbu? Co takhle tyrkysová voda, bílý písek, žulové balvany a teplé moře? A toto všude, kam se podíváte? V Evropě.

Jsou-li toto věci, které máte rádi, potom máme tip. Vydejte se do úžiny Bonifacio, respektive na její jižní stranu. Zde najdete národní park La Maddalena. Není to nijak rozsáhlá oblast, souostroví má cca 15 mil, ale můžete zde strávit fantastický týden bez nutnosti plout někam daleko.

Celá lokalita je tak členitá, že se rozhodně nebudete během týdne nudit. V úžině Bonifacio navíc dobře fouká, což je pro plachetnice nezanedbatelný klad. Pokud by se vám zdálo souostroví malé, můžete vyplout na severozápad ke korzické straně na Lavezzi. Podobné bludiště, jen ve francouzštině.

Deset mil na západ se na útesech nad mořem nachází městečko Bonifaccio, které stojí za návštěvu. V případě, že byste chtěli zažít delší plavbu, můžete se vydat na jihozápad k ostrovu Asinara. Je to cca 50 mil.

La Maddalena je národním parkem. Za plavbu zde se platí. Poplatky najdete zde. Charterové lodě v oblasti mají platbu již vyřešenu.

V oblasti jsou rozmístěny kotevní bóje, aby se zabránilo orbě dna kotvami.

Kromě zajímavé přírody, jak pod vodou, tak i nad hladinou, najdete na místě i historické zajímavosti. Na ostrově Caprera byl držen ve vyhnanství Giusseppe Garibaldi, který zde i zemřel.

Vyrazíte-li na toto místo první týden v září, budete moci sledovat parádní regatu Maxi Yacht Rolex Cup. Rozjížďky vedou vodami souostroví. Centrum závodu je marína Porto Cervo. V době závodu přesahuje cena jachet v maríně kotvících příjmy našeho státního rozpočtu v kalendářním roce.

7147
Na horu