Search
× Search
Tanker najel v rumunských vodách na minu
Daniel Vodička
/ Kategorie: Zajímavosti, Bezpečnost

Tanker najel v rumunských vodách na minu

Plavba v Černém moři není kvůli válce, kterou vyvolalo Rusko bezpečná. Tanker plující pod liberijskou vlajkou narazil v neděli u rumunských břehů na minu a utrpěl menší škody. Posádka je naštěstí v bezpečí.

Jedná se o druhé plavidlo, které tento měsíc najelo na minu v Černém moři. Tato situace, kterou vyvolalo nenasytné Rusko, je nebezpečná pro jakoukoli plavbu v Černém moři. Miny se nemusí pohybovat jen v ukrajinských vodách, mohou plout kdekoli. Rusko se snaží blokádou ukrajinských přístavů vyvolat hladomor ve třetím světě a tím destabilizovat především Afriku, která je na dovozu z Ukrajiny ve značné míře závislá. Navíc si tak zajišťuje odběr vlastní úrody, i úrody nakradené na obsazené části Ukrajiny a zvyšuje tak svoji váhu v zemích, které jsou na dovozech závislé.


Tanker Ali Najafov plul poblíž Sulinského kanálu nedaleko Rumunska, když v neděli došlo k výbuchu, řekl agentuře Reuters Yoruk Isik, vedoucí poradenské společnosti Bosphorus Observer. Ukrajinský zdroj potvrdil, že plavidlo narazilo na minu.

 

582
Na horu