Search
× Search
Tak trochu funkční marína Drage
Daniel Vodička
/ Kategorie: Kam jet

Tak trochu funkční marína Drage

Již od jara je možné si pronajmout jachtu z maríny Drage mezi Murterem a Biogradem. Nová marína je tedy funkční. I když funkční… To je asi silné slovo. Marína je podobně funkční, jako rozestavěný hotel. Má-li střechu, nebude vám pršet na hlavu.

 

Foto Lodní noviny

Foto Lodní noviny

Přípojka na vodu je...
Co dělá marínu marínou? Mola, lodě, recepce, sprchy, záchody, přípojky na elektriku, na vodu… Mola tedy v maríně Drage jsou. Pěkná betonová plovoucí mola typu finger pier. Také přípojka na vodu na molu je. Jedna přípojka. Ze dna moře se vynořila černá trubka, na kterou jsou nasazeny dva kohoutky. To ostatní chybí. Elektřina není, provizorní sprcha je v nedalekém kempu, stejně jako záchod. Recepce, myslím recepce maríny, není. Nemůže být recepce maríny, když není marína v provozu, to dá rozum.

Foto Lodní noviny

Foto Lodní noviny

Jednou tu bude i bazén...
Charter zde ale funguje. Čtyřicet charterových lodí. Přijedete-li v sobotu později, vezměte si s sebou baterku. Jsou schované ve tmě u mola za hromadou štěrku, jeřábem, kotvícími bloky a šaluňkem na stavbu recepce.

Foto Lodní noviny

Foto Lodní noviny

Při vyplouvání pozor na pracovní člun, který tahá vodou betonové bloky a potápěče.
Za denního světla pak můžete sledovat, jak roste nová marína. Jak se staví na břehu, jak pracovní člun z aluminia tahá mnohatunové betonové bloky nadlehčené vzduchovými vaky na místo, jak se připravují základy pro bazén. Vše je v plánu, bude to krásná malá marína se vším všudy. Všechno bude...

Foto Lodní noviny

Foto Lodní noviny

Někde je třeba plachtu opravit...
Tak mějte trochu pochopení až budete hledat sprchu. Vše bude, na všem se dělá. Nakonec budete jednou vzpomínat, jaké to tu bylo, když jste si mohli nechat o bazénu jen zdát. Drage je dnes tak trochu marína. Kolaudaci ale asi nemá...

1296
Na horu