Search
× Search
Superlehká superjachta Wally 101 Full Custom šla na vodu
Jan Koukal
/ Kategorie: Zajímavosti

Superlehká superjachta Wally 101 Full Custom šla na vodu

Loděnice Wally spustila v Ravenně na vodu svou novou celokarbonovou superjachtu Wally101 Full Custom. Cruiser-racer pro konkrétního evropského majitele rozšiřuje portfolio plachetnic monackého výrobce luxusních lodí.

Wally uvádí, že nová jachta bude byla postavena pro oddaného fanouška této značky, který má již zkušenosti se třemi loděmi Wally.

„Je to 48. celokarbonová plachetnice postavená společností Wally,“ uvedl u slavnostní příležitosti Stefano de Vivo, generální ředitel Wally. Zakladatel a šéfkonstruktér loděnice Luca Bassani dodal, že výtlak (prázdné) lodi je 55 tun, což je téměř o 15 procent méně než u jachet podobné velikosti. Zhruba 40 procent celkové hmotnosti je přitom umístěno v kýlu.

Trup je zhotoven pomocí sendvičového kompozitu z uhlíkových vláken. Celkový design je výsledkem spolupráce týmu Wally vedeného Lukou Bassanim, studia Santa Maria Magnolfi a společnosti Judel/Vrolijk & co. Nová jachta je vybavena technologií Wally Enhanced Hydraulic System, který urychluje manipulaci s plachtami díky hydraulické podpoře. Ponor se vzhledem k polohovatelnému kýlu může prohloubit ze 4,7 m na 6,8 m, což zlepšuje stabilitu a výkon proti větru.

Wally uvádí, že nová Wally101 Full Custom může dosahovat vysokého výkonu v jakýchkoli podmínkách. Když nepluje na plachty, může se spolehnout na motor s výkonem 425 k.

 

426
Na horu