Search
× Search
Sun Odyssey 410 se sklopným kýlem
Daniel Vodička
/ Kategorie: Novinky

Sun Odyssey 410 se sklopným kýlem

Atraktivní jachta Jeanneau Sun Odyssey 410 bude od příštího roku nabízena i se sklopným kýlem. Z úctyhodných 297 cm je možné zmenšit ponor na 137 cm. Otvírá se tak možnost navštěvovat místa, která jsou pro běžné jachty nepřístupná.

Systém sklápění kýlu je ve Francii používaný již mnoho let. Jde o odzkoušený mechanizmus, který má své místo i na jachtách plujících přes oceán. Najdeme ho například na sportovních jachtách Pogo. Jeanneau je však prvním velkým výrobcem, který mechanizmus použil u lodě této velikosti.

Jachta je navržena studiem Marca Lombarda, které má velké zkušenosti se závodními jachtami. Čtyřistadesítka je koncipována tak, aby dala okusit prožitek ze sportovní jízdy. Proto na palubě najdeme mnohé prvky ze závodních jachet, jako například 3D trimování otěže geny.

Ostré zalomení trupu se táhne až na příď. Inovativní tvar dodává jachtě výkon, ale za slabého větru minimalizuje smáčenou plochu a zajištuje rychlost při sebeslabším vánku.

Níže umístěné ráhno snižuje těžiště jachty. Při manipulaci s plachtami je k nim lepší přístup a práce na palubě je bezpečnější. Vinšny jsou umístěné přímo u kormidel.

Ostré zalomení trupu nad čarou ponoru rozšiřuje interiér jachty. Uvnitř je tak více prostoru, než je na lodích této velikosti běžné. K dispozici je dvoj a tříkajutové uspořádání, s jednou nebo dvěma koupelnami. V přední kajutě je stojná výška 187 cm, zadní 190 cm a v salonu 198 cm.

Na palubě je specialitou Jeanneau snížení boční paluby na zádi vedle kokpitu. Díky tomu při cestě z kokpitu na příď není nutné překonávat žádnou překážku.

Parametry

Celková délka

12,35 m

Délka trupu

11,99 m

Šířka

3,99 m

Ponor

2,97 – 1,37 m

Výtlak

8000 kg

Hlavní plachta (standard)

 42,8 m2

 Gena 110%

34,3 m2

Výkon motoru

40 hp

Nádrž na naftu

195 l

Nádrž na vodu 

528 l

Design

Marc Lombard Design

Více

zde

 

3103
Na horu