Search
× Search
Starší muž, pláž, spacák a krokodýl
Daniel Vodička
/ Kategorie: Zajímavosti

Starší muž, pláž, spacák a krokodýl

Na pláži v Newell v Queenslandu na severu Austrálie bylo vše připraveno k tragédii. Pětašedesátiletý muž, spací pytel a v moři obávaný mořský krokodýl.

Podle australských zdrojů si muž na pláži rozložil spacák a navečer si dal šlofíka. Najednou ale bolest v nohou. Ukrutná bolest, v obou nohou, která nevzbudí jen mrtvého. Mrtvý ještě nebyl, proto otevřel oči a ze tmy na něj zírá krokodýl hryzající jeho končetiny.

V takové chvíli je třeba nespat a konat. Krokodýla zřejmě trápila plná morda dutých vláken kvalitního spacího pytle čínské výroby, proto na chvíli uvolnil sevření čelistních svalů. Muž využil okamžiku ještěrovi nepozornosti, vyškubl se z chapadel smrti a odběhl hopkaje do blízkého plážového baru.

Třetihorní tvor vzdal souboj s čínskými vlákny a vrátil se do moře.

Muže zachránilo osazenstvo baru a odvezlo ho do nemocnice, kde byly končetiny porafané obávaným mořským tvorem ošetřeny.

K celé události se vyjádřil také majitel a barman plážového baru v jednom Peter Capp: „Ten krokodýl tu žije a pohybuje se kolem. Je jak hladový medvěd.“

Existence lidožravého tvora z dob dávno minulých je nyní ohrožena. Pátrá po něm celý Department of Environment and Science. Má na něm v úmyslu testovat vliv čínských dutých vláken na stisk krokodýlích čelistí.

442
Na horu