Search
× Search
Staňte se námořníky!
Daniel Vodička
/ Kategorie: Kam jet, Zajímavosti

Staňte se námořníky!

Pokud přemýšlíte o tom, jakou vysokou školu si vybrat, milujete moře, rádi cestujete a chtěli byste získat dobře placenou práci, pak je tento článek právě pro vás.

Mnoho mladých lidí, kteří se zabývají jachtingem, touží po tom, aby svou profesní dráhu spojili s mořem. Pouze málo se jich ale skutečně stane profesionálními námořníky. Příčin je řada. Jednou z nich je nedostatek informací o školách připravujících na námořní profese. V České republice námořní školy nejsou, proto se maturanti musí ohlížet do zahraničí. Studium v jiné zemi je pro mnohé z nich spojeno s finanční, psychologickou a jazykovou bariérou, která ztěžuje naplnění jejich snů o práci na moři.

Námořní akademie ve Štětíně (Polsko) vyšla vstříc požadavkům zahraničních zájemců a již několik let umožňuje studium v angličtině. To je velká příležitost také pro anglicky hovořící maturanty z České republiky. Důležité je také, že náklady na studium na Akademii jsou velmi nízké, protože se jedná o státní vysokou školu. Například poplatek za studium oboru Navigace, který absolvují budoucí kapitáni, a oboru Mechanika a stavba strojů (lodní mechanici), které probíhá kompletně v angličtině, činí přibližně 6390 Kč za semestr, což je 1420 Kč za měsíc (studium v polském jazyce je samozřejmě zdarma).

Po absolvování studia na Námořní akademii a 12měsíční praxi na moři budete moci pracovat jako důstojník. Vaše mzda bude činit minimálně 2000 USD měsíčně a po několika letech práce na pozici důstojníka to bude až 2krát více. Při volbě profese se samozřejmě nelze řídit pouze výdělkem. Nejdůležitější jsou Vaše zájmy. Pokud je Vašim snem stát se námořníkem, pak Námořní akademie může být pro Vás vhodnou volbou.

Více informací pro zájemce o námořní studium: www.marine-edu.com

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
 

Námořní akademie ve Štětíně v číslech:
 

 • 75 let tradic, moderní laboratoře, simulátory a školní loď
 • 5 fakult (navigační, mechanická, techniky a ekonomiky dopravy, mechatroniky a elektroniky, informatiky a telekomunikace)
 • 3 studijní obory v angličtině (navigace, mechanika a stavba strojů, doprava)
 • 17 studijních oborů v polštině
 • 2750 studentů celkem, z toho 30% žen
 • 400 zahraničních studentů ze 20 zemí (z toho více než deset z Česka a Slovenska)
 • 5000 Kč – možná výše studijního stipendia
 • 2100 Kč – měsíční náklady na ubytování na koleji v centru města
 • 15 sportovních oddílů, pěvecký sbor, bazén, střelnice
   

Více informací o Námořní akademie ve Štětíně: www.marine-edu.com

4854
Na horu