Search
× Search
Sportovec s doplutím 300 mil
Jan Koukal
/ Kategorie: Motorové jachty

Sportovec s doplutím 300 mil

Focus Power 44 je nejnovějším modelem nizozemské loděnice, navazující na modely Focus Power 36 z roku 2021 a Focus Forza 37 představený v loňském roce. Jde o čistokrevný sportovní cruiser, který potěší výkony ve vlnách a překvapí solidní autonomií. Vedle těchto dvou předností se loděnice Focus zaměřuje také na vysokou kvalitu použitých materiálů, funkčnost a pohodlí.

Kokpit modelu Power 44 je prostorný a nabízí velký jídelní kout až pro šest osob a velké dvoumetrové lehátko, které přesahuje přes hydraulicky ovládanou koupací plošinu. Díky širokým bočním ochozům a neméně prostornému lehátku na přídi je zde dostatek místa k odpočinku. V podpalubí jachta nabízí nádherně řešený interiér z dubového dřeva a vysoce kvalitního čalounění z kůže a alcantary. Okna v trupu poskytují přirozené osvětlení a dojem prostoru umocňuje dostatečná stojná výška po celém plavidle.

Interiér lze uspořádat buď se dvěma kajutami s vlastní koupelnou, nebo ve verzi se třemi kajutami a dvěma koupelnami. Plně vybavené kormidelní stanoviště se nachází na pravoboku, součástí výbavy je elektricky ovládané skleněné střešní okno či dvouvrstvá izolace motorového prostoru pro důkladné odhlučnění.

Power 44 může být vybaven dvěma dieselovými motory Volvo Penta D6 DPI s výkonem á 380 hp, nebo jednotkami o výkonu 550 hp. Palivová nádrž má objem 1000 litrů, což údajně umožňuje dojezd až 300 námořních mil.

Sportovní cruisery Focus vešly ve známost svými solidními sportovními výkony a nový model 44 není výjimkou. V případě, že je vybaven nejsilnější motorizací, slibuje loděnice maximální rychlost 45 uzlů.

 

Technická specifikace

Celková délka 13,6 m

Maximální šířka 3,90 m

Výtlak 9500 kg

Nádrž na palivo 1000 l

Nádrž na vodu 330 l

Kapacita 10 osob

Motorizace 380-550 hp

Maximální rychlost 45 kn

Cena bez DPH 580 tisíc eur

www.focus-motoryachts.com

 

195
Na horu