Search
× Search
For Boat_2024_TOP
Spojení rejdařství s Alitalií
Theodor Anfilov
/ Kategorie: Zajímavosti

Spojení rejdařství s Alitalií

Švýcarsko-italské rejdařství MSC a německý dopravce Lufthansa chtějí koupit většinu ITA Airways, nástupce společnosti Alitalia. Státní letecká společnost, která začala létat v říjnu loňského roku (Alitalia od roku 1946), hledá akciového partnera a zahájila neformální jednání s některými potenciálními zájemci v Evropě i v zámoří, uvedl tento měsíc její předseda.

MSC uvedla, že zájem o ITA pramení z „možnosti aktivace pozitivních synergií... jak v nákladním, tak osobním sektoru“.

Potenciálních partnerů je samozřejmě hned několik, jedná se o velkou obchodní příležitost. Zdroje uvedly, že italský dopravce byl v kontaktu se společnostmi Lufthansa, British Airways a Delta Air Lines se sídlem v USA za účelem majetkového partnerství a dodaly, že formální jednání by mohla začít do konce března. 

Minulý týden předseda ITA Alfredo Altavilla uvedl, že dopravce loni vykázal ztrátu ve výši 170 milionů eur. Tržby byly nižší, než se očekávalo, přestože dopravce mohl počítat s více než 400 miliony eur v hotovosti od italských daňových poplatníků. Společnost MSC a Lufthansa rozhodnou o svém zapojení do dohody po prostudování finančních údajů italské letecké společnosti.

Podle listu Il Foglio jsou Lufthansa a ITA velmi blízko k dohodě o některých klíčových podmínkách smlouvy, jako je role letiště Fiumicino jako uzlu pro přímé lety do Afriky a některé trasy do Ameriky. Dohoda bude podléhat schválení Evropskou unií.

Pokud dá italská vláda tomuto dealu zelenou, představenstvo ITA Airways prozkoumá podrobnosti o vyjádření zájmu na budoucí schůzce a rozhodne se zahájit exkluzivní rozhovory s oběma partnery, uvedl zdroj blízký této záležitosti.

820
Na horu