Search
× Search
Souboj s drogovou mafií u Dubrovniku
Daniel Vodička
/ Kategorie: Zajímavosti

Souboj s drogovou mafií u Dubrovniku

Poslední dny byly na jihu Dalmácie ve znamení tvrdého souboje mezi policií a producenty drog. Pátrací letadla, lodě, drony, speciální jednotky, policejní psi. Souboj na život a na smrt…

Koordinované akce se zúčastnily všechny složky chorvatské police. Protidrogová centrála se dostala na stopu nebezpečného gangu, který vedl osmačtyřicetiletý D.M. Nelítostný protivník dlouho unikal a dokázal před policií skrývat také své výrobní a distribuční kanály.

 

Foto Policija

Foto Policija

Tajná agentka W4C.
Do akce byla nasazena i speciální agentka W4C, která se do blízkosti drogového bosse vloudila ve známém podniku Art caffe Bolero v Ploče. Kontakt byl navázán a zdálo se, že se drogové mafii podaří dostat na kobylku.

Slibně rozjetá akce musela skončit poté, co na gradskoj tržnici v Ploče přistihla zamilovaný pár třiasedmdesátiletá maminka D.M. Protože agentka W4C měla sukni kratší než krátkou, byla označena za běhnu a drogový boss musel vztah přerušit.

Foto Facebook

Foto Facebook

Policejní pes Toni.
Následovala běžná policejní rutina, sledování a odposlechy. Poté se pátrání zaměřilo do bludiště mandarinkových sadů nedaleko Opuzenu. Do akce byla nasazena letadla, drony a speciálně vycvičený policejní pes Toni.

Nakonec se podařilo nalézt zdroj bohatství D.M. Speciální síly zaútočily na plantáž nedaleko samoposlužnoj autopraonice na předměstí Opuzenu. Drogový kartel byl přistižen v nedbalkách, většina členů byla zatčena. Nebezpečnému D.M. se podařilo uprchnout i se svojí třiasedmdesátiletou matkou. Nejprve na motorce, pak na klasické lodi delty Neretvy, která se jmenuje neretvanska lađa a nakonec na rychlém člunu Pershing Predator 9X. Naposledy byl viděn jak mizí v bouřce u ostrůvku Proizd na západě Korčuly. Mířil na volné moře…

Pokud byste někde zahlédli růžový Pershing Predator slyšící na jméno Mamma Mia!, hlaste prosím vše policejnímu strážmistrovi Dejanu Trkićovi v Metkovići a Opuzenu na čísle 020/444 222.

V mandarinkovém sadu v Opuzenu po zdárném zajištění místa činu policie zlikvidovala žehem 5 rostlin indického konopí výšky 92 – 176 cm.

Drogová situace na území Dubrovačko-neretvanske županije se skokově zlepšila.

Některé detaily článku se nepodařilo ověřit z nezávislých zdrojů.

3117
Na horu