Search
× Search
Sólo závod kolem světa pro hodně odvážné
Daniel Vodička

Sólo závod kolem světa pro hodně odvážné

Sólo závodu kolem světa se může zúčastnit každý. Finanční zázemí nebude hrát roli. Za 4 roky se pojede na jachtách dlouhých 5,8 m postavených z překližky. Je to závod pro každého! Tedy… Závod pro každého, kdo má odvahy na rozdávání!

Don McIntyre představil novou one design třídu jachet, pro kterou připravuje závod kolem světa. Bude to spartánské, protože jachty Classe Mini dlouhé 6,5 metru a široké 3 metry budou vedle nové třídy ClassMini 5.80 velké a mohutné. Šířka nových překližkových jachet bude 2,27 m.

Pro tyto titěrné jachty připravuje McIntyre závod přes Atlantik v roce 2021 a kolem světa Mini Globe Race v roce 2024.

Výtlak jachet by měl být 700 kg. Trupy budou vyrobeny z 20 mm a 10 mm překližky, paluba a nástavba z 8 mm materiálu. Hlavní plachta bude mít 12,5 m2, kosatka 7,6 m2, genaker 23 m2 a bouřková kosa 1,6 m2 s možností zmenšit na 0,9 m2. Bude to taková mikroloď.

Jachta bude určena pro domácí stavbu. Plány vyjdou na 300 EUR. Hotová loď se vejde do malého dvacetistopého kontejneru. Kýl bude demontovatelný, stěžen složený ze dvou kusů. První lodě nové třídy jsou nyní vyráběny v Polsku.

Trasa závodu kolem světa by měla vést z Francie na Kanáry, do Karibiku, přes Panamu na Markézy, Tahiti a Tonga, další zastávkou bude Kupang, poté Mauricius a Kapské město. Poslední etapa povede přes Kapverdy zpět do Francie.

Toto je třída pro každého, kdo se chce vydat na plavbu kolem světa. O peníze zde půjde až na posledním místě.

4308
Na horu