Search
× Search
Sníh na chorvatských horách
Daniel Vodička
/ Kategorie: Počasí

Sníh na chorvatských horách

Přes Jadran přecházela včera další cyklóna. Hory nad pobřežím zasypal sníh. Chorvatští meteorologové varovali před jugem o rychlosti až 70 uzlů (130 km/h) a přívalovými dešti, které místy připomínaly deště v hurikánu. Zdá se ale, že se už blýská na lepší časy…

Posledních pět dnů je počasí na Jadranu velmi dynamické. Jedna tlaková níže stíhá druhou a s nimi jsou spojeny bouřlivé fronty. V noci na neděli přecházela tlaková níže, která dokonce přinesla sníh na hory nad chorvatským pobřežím. Nevídaná věc, sníh v září… I na pobřeží v okolí chorvatského Zadaru teploty klesly až k 7°C, ve Splitu na 10,2°C, což je nejnižší teplota změřená 26.září v historii měření. Jen 10 dnů zpět ještě rtuť teploměru atakovala hranici 35°C. Dnes ani přes den teplota nevystoupala nad 15°C.

Foto Lodní noviny

Foto Lodní noviny

Na horách nad pobřežím napadl první sníh.
Vypadá to však, že se blýská na lepší časy. Zítra by se mělo počasí umoudřit a opět by mělo vylézt sluníčko. Teploty postupně znovu vystoupí nad dvacítku a podzim se snad vrátí k normálu. Jistě si to přejí nejen jachtaři na Jadranu.

8374
Na horu