Search
× Search
Slovinsko na hranicích přitvrdí
Daniel Vodička
/ Kategorie: Kam jet

Slovinsko na hranicích přitvrdí

Situace kolem viru covid-19 je stále velice turbulentní. Čísla létají nahoru a dolů, jednotlivé země na mapě Evropy mění barvy s dovedností lovícího chameleona. S barvami se mění i pravidla. Po 23. srpnu je třeba očekávat změnu situace na slovinských hranicích, a to i pro tranzitující cestovatele.

Od pondělí 23. srpna plánují slovinské úřady kontroly na hranicích nejen pro turisty přijíždějící do země na déle než 12 hodin, ale i pro cestující v tranzitu. Znamená to, že na cestě přes Slovinsko do Chorvatska, kdy projíždíte zemí cca 45 minut, se budete muset na hranicích prokazovat očkováním, nebo negativním testem.

Pro cestující to bude znamenat především další zdržení na čáře. Další, v tomto případě opravdu nesmyslné, kontroly. Skoro by se chtělo říci, buzerace. V jiných případech kontroly chápu, při tranzitu dlouhém 45 minut nikoli.

Epidemiologická situace ve Slovinsku je v současné chvíli třikrát horší než v ČR. Vláda v Lublani je podobně nastavená jako v sousedním Maďarsku a také ona se snaží opatřeními odvrátit pozornost od vlastních kroků a ukázat prstem za hranice. Koneckonců podobně se loni chovala i populistická vláda Andreje Babiše u nás.

Pohnutky, za kterých opatření vzniklo, však nejsou důležité. Pro nás je hlavní, že cesta bude znovu o něco složitější. Situace nakonec může být nejnepříjemnější pro neočkované, kteří se například v Chorvatsku nakazí. Při cestě zpět by nemuseli přes Slovinsko projet.

3113
Na horu