Search
× Search
Slovenský politik chce investovat v Chorvatsku
Daniel Vodička
/ Kategorie: Zajímavosti

Slovenský politik chce investovat v Chorvatsku

Sućuraj je malebný přístav na východním cípu Hvaru. V plánu je zde výstavba maríny pro 250 jachet. Ve výběrovém řízení se angažoval firma patřící bývalému slovenskému ministru hospodářství.

Výstavba maríny v Sućuraji se zatím odkládá. Općina Sućuraj má pro stavbu připraveno něco přes 100 000 m2 pomorskog dobra. Má zde vzniknout marína pro 250 jachet, nábřeží, vlnolam, příjezdová komunikace a veškerá infrastruktura. Koncese má být udělena na 30 let. Rozpočet na stavbu by měl být kolem 390 milionů kun.

Do soutěže se přihlásila jediná firma Marina Sućuraj d.o.o. Její nabídka však byla na zasedání chorvatské vlády odmítnuta, protože projekt neodpovídal urbanistickému plánu.

Firma Marina Sućuraj d.o.o. byla založena v září minulého roku slovenskou firmou Sitno Holding Real Estate, která patří bývalému slovenskému politikovi a dvojnásobnému ministru hospodářství Ludovítu Černákovi. U nás v Čechách o něm mnoho nevíme, kromě toho, že byl před rokem 1989 v KSČ, že byl u dělení federálního majetku, byl ministrem hospodářství a zabrousil do nějakých podezřelých obchodů s platinou přes Správu štátnych hmotných rezerv. Z toho se mu podařilo zase vybrousit.

Naši slovenští čtenáři budou asi vědět více…

2219
Na horu