Search
× Search
Slovenský zbojník v chorvatské šatlavě
Daniel Vodička

Slovenský zbojník v chorvatské šatlavě

Někteří naši slovenští přátelé jsou horkokrevní. Toto zjištění učinili policisté a oblastní soudce ve Starom Gradu na Hvaru. Devětadvacetiletý Jánošík se odmítl smířit s tím, že nemá plout ve skluzu u pobřeží a popral se i s přivolanými žandáry. Soudce ho poslal do chládku…

Lidé jsou různí. Někdo ví, že nemá lítat u břehu ve skluzu. Jinému to stačí říci. Najdou se ale tací, pro které zákony neplatí. Nebo v tom omylu alespoň žijí. Pak musí přijít na řadu soudce oblastního soudu ve Splitu, aby je ubezpečil o opaku a poslal je na pár dní vychladnout.

Tři Slováci si pronajali člun ve Starém Gradu na Hvaru (více zde). Vypluli a začali ukazovat svoji mužnou atraktivitu ženám na pobřeží letem ve skluzu v blízkosti břehu. Pronajímatel je několikrát upozornil na nepatřičnost jejich chování, ale zbojníci na upozornění nedbali. Tak jim pronajímatel sebral klíčky…

Následovala hlučná výměna názorů v mixu slovanských jazyků. Čtyřiatřicetiletý Slovák se neudržel na uzdě a udeřil pronajímatele, protože mu nechtěl vrátit novac (peníze – chorvatsky).

Na místo dorazila policie. Kdo očekával, že uniforma naše rozvášněné východní sousedy uklidní, mýlil se. Devětadvacetiletý slovenský jachtař srazil jednoho z policistů na zem. Následně se již situace na bojišti obrátila. Hvarským policistům se podařilo slovenského junáka spoutat, a i když ještě při nakládání do služebního vozu dokázal kopnout jednoho z četníků do hrudníku, byla to už jeho labutí píseň. Skončil v oblastní šatlavě a následně byl spolu se svými rozčilenými druhy převezen k soudu do Splitu.

Bijec se rozhodl u soudu vše popřít. Tak ho soudce poslal za katr kvůli obavě z útěku. Vyplatit se může kaucí ve výši 10 000 euro.

760
Na horu