Search
× Search
Skywalk nad Makarskou
Daniel Vodička
/ Kategorie: Kam jet

Skywalk nad Makarskou

Od začátku měsíce je v parku Biokovo otevřena nová atrakce, jejíž návštěva není určena pro turisty se strachem z výšek. Na vrchu skalní stěny 1228 metrů nad mořem vybíhá do prázdna skleněný chodník.

Nová vyhlídka se jmenuje Skywalk, nebo jazykem domorodých obyvatel pobřeží východního Jadranu  Nebeska šetnica. Jde o půlkruhový skleněný chodník v oblasti Ravna vlaška v přírodním parku Biokovo nad Makarskou. Podle redaktorů deníku Jutarnji již při prvním kroku na prosklenou lávku i v parném létě zmrznete od strachu.

Návštěva přírodního parku Biokovo nad Makarskou stojí za 50 HRK vstupného i bez mrazivého chodníku. Vozem je možné vyjet až pod vrchol nejvyšší hory Sv. Jure, která je ve výšce 1762 metrů nad hladinou Jadranu. Samotná cesta na vrchol nabízí adrenalinové prvky. Šplhá se skalním úbočím, obvykle se na ní dva vozy nemohou minout. Na jedné straně skála, na druhé propast. Ve vyšší partiích Biokova jsou k vidění zajímavé propady v krasovém terénu, které vznikly zřícením stropů pradávných jeskyní. 

Z vrcholu Sv.Jure i z vyhlídkového chodníku je vidět všechny dalmatské ostrovy Brač, Hvar, Korčulu, Vis, Šoltu, Drveniky a další. Při příznivé viditelnosti po přechodu studené fronty je vidět také vrcholy hor na italském poloostrově Gargano.

30269
Na horu