Search
× Search
Skipper motorové jachty obviněn po tragické nehodě
Daniel Vodička

Skipper motorové jachty obviněn po tragické nehodě

Tragické námořní nehoda, ke které došlo předevčírem navečer nedaleko Murteru, má jednu oběť a dnes už také podezřelého z jejího zavinění. Po výslechu svědků skončil ve vazbě skipper motorové jachty.

K nehodě došlo 17. července v 19:35 nedaleko Murteru. Motorová jachta vrazila do rybářské lodě z pravoboku a její příď zdemolovala na rybářské lodi kuchyňku, ve které zrovna pracoval jednašedesátiletý lodní kuchař. Po nárazu byl na místě mrtvý.

Svědkové události mluví o tom, že motorová jachta plula velmi rychle. Navzdory tomu, že si jí na poslední chvíli kapitán rybářské lodi Mašun všiml, neměl již čas zareagovat. Stačil jen křiknout na posádku, aby se pokusila uniknout.

Podle svědka z nedaleko plující rybářské lodě 1586 BG jachta vrazila do rybářů pod úhlem 30 – 40°. Ještě dlouho po srážce běžely na jachtě motory, točily se propelery a jachta tlačila rybáře bokem. Podle toho samého svědka byla všechna okna na jachtě zatažena závěsy. Svědek říká, že nemůže tvrdit, že by z jachty nebylo vidět ven, ale pohledu dovnitř závěsy bránily.

Skipper jachty i jeho žena a děti samozřejmě podlehli panice. Skipper křičel na ženu, kde má červenou bundu, kde měl mít v kapse 10 000 EUR. Námořník z rybářské lodě na to odsekl: „Hledáš bundu s deseti tisíci, přitom si právě zabil člověka…“ Na to skipper odpověděl: „Ale já nejsem na vině!“

Policie si ale myslí něco jiného. Skipper jachty už byl zatčen a obviněn. Podle policie nevedl nepřetržité a zodpovědné pozorování a nepohyboval se bezpečnou rychlostí.

Poznámka redakce

Motorové čluny plující vysokou rychlostí jsou velmi nebezpečnou zbraní. Stačí zapnout autopilota a na minutku si odskočit… Při 30 uzlech člun upluje půl míle za minutu. Minuta je přitom nic. Za minutu nic nestihnete. Snadno místo minuty budete pryč od kormidla minuty dvě…

A pokud dojde ve vysoké rychlosti ke srážce podobné této, vždy vám mohou dát za vinu, že jste nepluli bezpečnou rychlostí. V sekundě tak můžete změnit život druhým kolem, ale i sobě.

Snímky poškozené rybářské lodě najdete zde

 

 

2115
Na horu