Search
× Search
Sezóna začíná…
Daniel Vodička

Sezóna začíná…

První sobota v dubnu znamená, že jachtařská sezóna na Jadranu pomalu začíná. Podmínky jsou zatím tvrdé. Včera od Karlovace déšť, který připomínal biblickou potopu a v lodi je to na dvě peřiny a spacák. Na druhou stranu jsme v maríně jediní. Dokonce se ani nevybírá za parkování. Vzhledem k pověstné chorvatské lásce ke kunám to vypadá na hluboký zimní spánek.

Předpověď na dnešek slibuje 12°C. Na moři to znamená velmi chladno. Žluťáky, kulicha a teplé prádlo dospodu. Během týdne poleze rtuť teploměru pomalu výš, 16°C příští sobotu. Na koupání to zatím nevypadá, moře 11°C. Na nedalekých horách tradičně sníh.

Nám začínají kurzy přístavních manévrů. V praxi to vypadá na dlouhý měsíc. K molu, od mola, k molu, od mola, zase k molu. Ráno začneme, večer skončíme. Vysvětlení, manévr, rozbor chyb, manévr, rozbor chyb. Pořád dokola. Jeden, druhý, třetí čtvrtý… Už vám to jde, tak vysvětlení dalšího cviku a znovu… Z nejistých kormidelníků udělat ty, kteří vědí. A umí. Příjemná práce, protože lidem něco dává…

Máme poslední dvě volná místa. Nyní od 6. dubna jedno místo na přístavních manévrech pro pokročilé a od 13. dubna je to poslední místo na manévrech s katamaránem. Pokud chcete být v sezóně za kormidlem lepší, chcete za tři dny získat více zkušeností, než za celou vaší dosavadní jachtařskou kariéru, máte poslední šanci. Další místa na třídenních kurzech budou zase až na podzim.

A zimu tu sice je, ale na druhou stranu je hezky. Na moři je vždycky hezky. Za jakéhokoli počasí. I když teď zrovna prší. Podle meteorologů to však vypadá na poslední déšť tohoto týdne…

2523
Na horu