Search
× Search
For Boat_2024_TOP
Setkání čtenářů Lodních novin na Orlíku
Daniel Vodička
/ Kategorie: Kam jet, Zajímavosti

Setkání čtenářů Lodních novin na Orlíku

První květnový víkend od pátku 5. do neděle 7. května proběhne na Orlíku v areálu maríny Orlík setkání čtenářů Lodních novin. Třídenní akce bude vedle společenské části spojena se zajímavými přednáškami, plavbami po Orlické přehradě, nebo třeba s ukázkou použití záchranného ostrůvku.

V příjemném areálu bude zajištěno ubytování v chatách, program zahrnující celou řadu zajímavých přednášek, budou zapůjčeny 3 motorové lodě Saga, na kterých bude budou zorganizovány 3 sobotní plavby po přehradě, připravíme závod účastníků na paddleboardech o ceny, v sobotu večer se bude konat grilování, v neděli si budete moci vyzkoušet v bazénu použití záchranného ostrůvku. Dále bude na místě potápěčský instruktor s vybavením, který nabídne za zvýhodněnou cenu ponory do orlických hlubin. Cvičný ponor však bude možné také vyhrát v tombole. Slosováni budou všichni účastníci a vedle ponoru bude možné vyhrát kurz přístavních manévrů v Praze, knihy Přístavní manévry a Jachtařský slovník, pronájem motorové jachty Saga na tříhodinovou nedělní plavbu a dokonce i jedno místo na třídenním kurzu přístavních manévrů v Chorvatsku na jaře 2024. 

Foto Marina Orlík

Foto Marina Orlík

Setkání proběhne u vody v maríně Orlík.
Na Orlíku se budete moci potkat s naším nejlepším sólovým jachtařem, účastníkem několika shorthaded regat přes Atlantik a mistrem Francie v sólovém jachtingu ve třídě Classe Mini Milanem Koláčkem, který bude mít jednu z přednášek. O plavbách na daleký sever promluví Jirka Zindulka, o záchranném ostrůvku a zásadách bezpečnosti Kateřina Staňková, o kuriózních situacích a jejich řešení při charteru jachet zkušený skipper Jirka Pacák. Dále se dozvíte více o zajímavých lokalitách v Chorvatsku, které rozhodně stojí za návštěvu. O plavbách na západním pobřeží Skotska promluví Honza Onheiser, o plavbách na tradičních holandských plachetnicích a o úskalích Waddenzee Jirka Brožek. V neděli dopoledne proběhne zajímavá ukázka práce se záchranným ostrůvkem, který si budete moci sami vyzkoušet.

Na místě bude stánek s odbornou jachtařskou literaturou, jachtařské oblečení a další maličkosti, které se mohou jachtařům hodit. 

Akce se samozřejmě účastníme my z Lodních novin, včetně našich instruktorů a další přednášejících. Program přednášek zatím není kompletní a o dalších zajímavých hostech vás budeme informovat.

Počet účastníků akce je omezen ubytovací kapacitou areálu. Přihlásit se můžete zde.

1068
Na horu