Search
× Search
Šejkové chtějí opravovat superjachty
Jan Koukal

Šejkové chtějí opravovat superjachty

Největší světové servisní zázemí pro superjachty má vzniknout do čtyř let v Dubaji. Za iniciativou stojí společnost Al Seer Marine, která pro tento projekt spojila síly s firmami MB92 a P&O Marinas.

Tři zmíněné firmy podepsaly memorandum o porozumění, jehož obsahem je plán ustavit společnou firmu, která vybuduje první zázemí pro opravy a úpravy superjachet na území Spojených arabských emirátů. Nové centrum má být hotové v roce 2026, služby majitelům superjachet ale bude nová společná firma poskytovat již od příštího roku.

Iniciátorem projektu je významný lokální hráč Al Seer Marine z Abú Zabí, aktivní ve vícero oborech souvisejících s námořní dopravou. Plán vybudovat ve Spojených arabských emirátech kapacity pro servis, údržbu a přestavbu superjachet oznámila již v roce 2019. Postupem času našla v dalších dvou zmíněných firmách podporovatele své snahy. Cílem všech zúčastněných je přilákat do oblasti Perského zálivu více nablýskaných motorových krasavic, jejichž majitele dosud od hojnějších návštěv odrazovala právě chybějící infrastruktura a nedostatek služeb a péče pro jejich miláčky.

O samotnou výstavbu se má postarat společnost MB92, pro kterou jde o vítanou příležitost, o niž dlouhodobě usilovala. „Umožní nám to rozšířit záběr a poskytnout našim klientům v regionu Perského zálivu služby a podporu na stejně vysoké úrovni, jako je to mu v našich zařízeních v Barceloně a La Ciotat u Marseille,“ uvedl k tomu výkonný šéf MB92 Jean-Marc Bolinger.

Zázemí ale nebude sloužit jen přespolním, nýbrž i rostoucímu počtu lokálních majitelů superjachet. Ti jsou zatím odkázáni především na marínu a služby přístavu Mina Rašíd.

570
Na horu